شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

8 مزیت سفر کردن 

همه می دانند که سفر کردن چقدر مهم است؟ اما سوال مهم اینجاست که چرا باید بیشتر سفر کنیم؟

مزایای سفر کردن خیلی بیشتر از یک مورد است، سفر شما را از نظر جسمی و روانی تغییر می دهد. دلایلی مثل نداشتن وقت یا پول کافی برای نرفتن به سفر بهانه ای بیش نیستند.

ما در مجله گل بلیط برخی از مزایای سفر را برایتان آورده ایم، با ما همراه باشید.

1- سفر باعث بهبود سلامت می شود.

از کاهش استرس گرفته تا بهبود عملکرد قلب؛ ممکن است تمام روز در محل کارتان مجبور باشید روی صندلی بنشینید پس با سفر کردن مطمئنا بدنتان حس بهتری خواهد داشت. گشت زدن در خارج از شهر برای بعضی از افراد درمان کننده افسردگی و اضطراب می باشدو سفر کردن به ما کمک می کند تا حس بهتری از نظر جسمی و روانی داشته باشیم.

2- سفر باعث دور شدن از زندگی روزمره می شود.

گاهی به قدری در زندگی روزمره خود غرق می شویم که ممکن است بیش از حد به خودمان صدمه بزنیم.

رئیسمان زندگیمان را تصاحب می کند، بچه ها ما را دیوانه می کنند، پدر و مادر در حال ساختن زندگی خود هستند؛ فکر می کنید تا چه مدت می توانید این فشار را تحمل کنید؟

گاهی اوقات بهتر است قدمی به عقب بردارید و نفس عمیقی بکشید و به گزینه سفر فکر کنید. سفر رفتن باعث می شود شما دلتان برای اطرافیانتان تنگ شود و در طول سفر بتوانید به اشتباهاتتان را رفع کنید. اگر به فکر گرفتن بلیط هواپیما ارزان برای رفتن به سفر هستید می توانید بلیط هواپیما چارتری را از سامانه هوشمند گل بلیط رزرو نمایید.

3- سفر شما را باهوش تر می کند.

هر بار که مسافرت می روید عادت کنید زبان، فرهنگ و تاریخ  متفاوتی بیاموزید، و ظرفیت های مغز خود را افزایش دهید.

حتی بیشتر از این، سفر به شما کمک می کند تا درباره خودتان بیاموزید. ممکن است در شرایطی چالش برانگیز قرار بگیرید که باید به فکر دیگری هم باشید. مطمئنا شما در سفر مهارت های جدیدی خواهید آموخت.

4- سفر درک شما از سایر فرهنگ ها را بهبود می بخشد.

درک و تحمل فرهنگ های متفاوت بخشی از باهوش بودن فرد است و این خصلت می تواند یکی از فواید سفر کردن باشد.

به قول سنت آگوستین: "جهان یک کتاب است و کسی که سفر نمی کند تنها یک صفحه از آنرا می خواند." سفر کردن باعث می شود شما دید وسیع تری نسبت به جهان اطرافتان داشته باشید. اگر جرات سفر کردن را به خود بدهید مطمئنا نظر خود را درباره اینکه در یک مکان ثابت بمانید، تغییر خواهد کرد.

5- سفر شما را جذاب می کند.

اگر شما جز افراد خوش صحبت هستید که در جمع همه را میخکوب می کنید مطمئنا تعریف کردن از خاطرات سفر خود، شما را به فرد جذاب تری تبدیل می کند.

تعریف کردن موضوعی که دیگران آنرا تجربه نکرده اند، همیشه روش خوبی برای درخشش در یک وضعیت اجتماعی هستش. فقط کافیه در مورد آنچه که دیده اید و کجا بوده اید بحث کنید و افرادی که به زندگی روزمره خود عادت کرده اند را به سفر رفتن راغب کنید.

6- سفر به شما امکان میدهد غذاهای شگفت انگیزی را امتحان کنید.

شما یک آشپز عالی هستید و دستپختتان عالیست، اما این دلیلی برای امتحان نکردن غذاهای محلی دیگر کشورها نمی باشد. شما هرچقدر هم به رستوران ژاپنی شهرتان برای خوردن سوشی بروید تا زمانی که به ژاپن سفر نکرده اید نمی دانید سوشی واقعی چه طعمی دارد.

در سفر شما با واقعیات آشنا می شوید و متوجه می شوید این موضوع با چیزی که همیشه عادت کرده اید متفاوت است.

7- سفر شما را ماجراجو می کند.

با وجود این واقعیت که جهان امروز با راه های بسیاری باهم در ارتباط است لی هنوز هم مکان هایی وجود دارند که به طور متوسط بین گردشگران کمتر شناخته شده اند.

یک لیست از مکان هایی که می خواهید بازدید کنید بسیار باعث انگیزه تان می شود. فایده سفر کردن به مکان های جدید این است که شما را مجبور می کند با ناشناخته ها رویرو شوید و متفاوت فکر کنید.

لازم نیست یک ماه را در جنگل بگذرانید اگر در شهر زندگی می کنید قدم زدن و پیاده روی در آخر هفته باعث می شود احساس متفاوتی داشته باشید.

8- سفر باعث می شود شما بیشتر از قبل خانه خود را دوست داشته باشید.

نکته ای که در مورد محل زندگیمان وجود دارد این است که حس می کنیم ترک خانه خوب است اما چیزی که بهتر هستش بازگشت به خانه بعد از یک سفر است. جمله معروف "هیچ جا خونه خود آدم نمیشه..."

ممکنه با خودتون فکر کنید وای قراره دوباره به خونه برگردم، همان مشکلات، همان روزمرگی، همان افراد و ...

اما این شما هستید که بعد از سفر تغییر کرده اید و پر از تازگی و ایده های جدید هستید و دلتان برای تمام چیزهایی که داشتید تنگ شده است و دیدتان مثبت شده است.

 

و جمله آخر: امیدوارم این مقاله باعث شود شما در سال جدید به سفرهای بیشتری بروید، متوجه خواهید شد جهان جای بهتری نسبت به وقتیست که آنرا در تلویزیون می بینید.

برای رزرو تور می توانید به سایت گل تور مراجعه کنید.

 

منبع: claimcompass

ترجم: مژده ندمایی


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد