شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

8 تا از خوشمزه ترین غذاهای ترکیهغذاهایی که حتما باید در سفر به ترکیه امتحان کنید

می توان ترکیه را جز آن دسته کشورهایی دانست که علاوه بر مکان های دیدنی، غذاهای محلی و معروف بسیار خوشمزه ای نیز دارد که حتما باید آنها را در سفر به ترکیه امتحان کرد. با مجله گل بلیط همراه باشید تا در سفر خود به ترکیه بدانید کدام غذاها را نباید از دست بدهید.

1- راحت الحلقوم

هرچند این شیرینی بسیار خوشمزه را در حال حاضر در همه جا می توانید به رنگ های مختلف پیدا کنید؛ اما اصل این شیرینی که با قطعه های خرما، پسته، گردو و فندق و در طیف وسیعی از رنگ ها و طعم ها درست می شود فقط در ترکیه یافت می شود. راحت الحلقوم

در زبان محلی Lokum نامیده می شود.

2- اسکندر کباب

بدون خوردن اسکندر کباب که در شمال غربی ترکیه معروف هستش و یکی از لذیذترین کباب های ترکیه هستش، این کشور را ترک نکنید. دونر کباب نیز یک غذای سنتی هستش که با گوشت بره تهیه میشود، به این صورت که برش نازکی از گوشت را به همراه سس گوجه فرنگی گرم و نان مخصوص سرو می کنند.

اسکندر کباب

3- مانتی (راویولی ترکیه)

دوستداران پاستا خود را آماده کنید. نسخه جدید راویولی (غذای ایتالیایی) را می توانید در ترکیه بخورید. کوفته های کوچک قل قلی که با گوشت بره یا گاو درست می شوند و به همراه یک سس خامه ای درون خمیر پاستا گذاشته می شوند. برای درست کردن مانتی زمان زیادی را باید صرف کنید اما بعد از خوردنش متوجه خواهید شد که ارزش صرف زمان را دارد.

مانتی

4- باقلوا

این شیرینی فوق العاده که از زمان امپراطوری عثمانی برجا مانده، از لایه های پر شده با آجیل و شربت مخصوصی درست می شود که تقریبا در هر خیابان ترکیه پیدا می شود. می توانید این شیرینی را بعنوان دسر در یک رستوران سفارش دهید یا آنرا در هنگام خیابان گردی به صورت بیرون بر بگیرید و از خوردن آن لذت ببرید.

باقلوا

5- شیشلیک

یک غذای کلاسیک مطلق که در همه رستوران های ترکیه پیدا می شود. این غذا با مرغ، گوشت گاو یا گوسفند تهیه می شود که آنها را کباب کرده و با برنج، سیب زمینی سرخ شده و سالاد سرو می کنند. درسته که این غذا بسیار ساده به نظر می آید اما یک وعده غذایی خوشمزه می باشد.

شیشلیک

6- چای سیب ترکی

طعم چای سیب احتمالا لذت بخش ترین چای خواهد بود که تابحال چشیده اید. در سفر به ترکیه حتما باید به یکی از کافه های سنتی این کشور سری بزنید و این چای را امتحان کنید. چای بخش مهمی از مهمان نوازی ترکیه می باشد. حتی صاحبان فروشگاه ها مشتریان خود را به نوشیدن چای دعوت می کنند که یک تکنیک فروش خوب می باشد.

چای سیب ترکی

7- گوزلم

یکی از ساده ترین و سریع ترین غذاها در ترکیه گوزلم می باشد. یک اسنک و میان وعده کامل که می توانید آنرا در راه نیز میل کنید. این غذا شبیه به کرپ هستش؛ یک خمیر شور مزه رول شده که داخل آن با انواع مختلفی از سبزیجات، پنیر، گوشت یا سیب زمینی پر میشود. گوزلم بعد از پر کردن خمیر و بستن آن بطوریکه مواد از داخل آن نریزد خمیر را داخل فر می پزند. مطمئنا یکی از غذاهایی که باید حتما آنرا در سفر به ترکیه امتحان کنید گوزلم می باشد.


بیشتر بخوانید: رزرو بلیط هواپیما


8- سیمیت

یکی دیگر از غذاهای خیابانی بسیار محبوب در ترکیه، سیمیت هستش که شیرینی ای بین چوب شور و نان بیگل (نان حلقه ای شکل و سفت که خمیر آن را پیش از طبخ آب پز کرده اند) می باشد. ارزانترین میان وعده ای که در خیابان ها یافت می شود، این نان دایره ای معمولا با کنجد پوشانده می شود که می توان آنرا ساده یا با مربا، پنیر خامه ای و نوتلا خورد. سیمیت حالا که با غذاهای متنوع و محلی ترکیه آشنا شدید برای سفر هوایی به ترکیه مشکلی پیدا نخواهید کرد و از لذت خوردن غذاهای سنتی ترکیه بهره مند خواهید شد.


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد