شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

4 اشتباه مشترک گردشگران در یونان4 اشتباه مشترک گردشگران در یونان

آتن شهری متعلق به 3 هزار سال پیش از میلاد مسیح و پایتخت کشور یونان است. 480 سال پیش از میلاد مسیح، این شهر توسط ایرانیان فتح شد. شاید برایتان جالب باشد اگر بخواهید جایی را ببینید که در گذشته جز سرزمین های ایرانی ها محسوب می شده است.

تور آتن از پر بارترین تجربه هایی است که هر انسانی می تواند در زندگی خود تجربه اش کند. یونان مکان های دیدنی مختلفی همچون ورزشگاه مرمرین آکروپولیس، دروازه هادریانوس، سانتورینی، پارتنون، معبد آتنا نیکه، اِرِختئوم، بازار تِسئوم، تماشاخانه دیونوسوس و ستون‌های معبد المپیان زئوس دارد.

قدمت این شهر باستانی و مکان های دیدنی اش سبب شده است که تورهای مختلفی برای سفر به یونان و آتن برگزار شود. اما بسیاری از بازدیدکنندگان وقتی به یونان سفر می کنند اشتباهات مشترکی را مرتکب می شوند که قابل پیشگیری است. گل بلیط قصد دارد برای علاقه مندان به سفر و تور آتن، اشتباهات معمول گردشگران در بازدید ازجاذبه های یونان را بازگو کند.

بازدید از اماکن مشهور آتن

سانتورینی یا ثرا یکی از معروف ترین مکان های دیدنی یونان است که دارای کلیساهای گنبدی شکل فیروزه ای و خانه هایی سفید می باشد. اما نکته اینجاست که شما هرگز نباید وقتتان را صرف عکس گرفتن از این مکان ها یا حتی بازدید از چنین جاهایی کنید. خودتان را با سر زدن به چند جای مشهور مثل سانتورینی یا آکروپولیس فریب ندهید. شما می توانید به جزایر کمتر شناخته شده یونان بروید و در آرامش در سواحل وقت بگذرانید.

تمرکز بر راحتی رستوران و هتل

شما می توانید کافه های در فضای باز و هتل های مرکزی را در بیشتر نقاط توریستی مشاهده کنید. این کافه ها گاهی اوقات در شما انگیزه ورود ایجاد می کند. اما ممکنه در زمانی دیگر شما متوجه شوید که جای با ارزش تری برای شما وجود داشته است.

ما پیشنهاد می کنیم چند بومی که مسلط به زبان انگلیسی هستند را پیدا کنید و از آن ها در مورد مکان های مورد علاقه شان بپرسید. شانس خوبی است که بتوانید مکان های مورد علاقه مردم محلی را پیدا و پول کمتری خرج کنید.

گردشگری-یونان

همین امر در مورد هتل ها نیز صدق می کند. ساکن شدن در اقامتگاه های بومی ارزان بهتر از ماندن در هتل های مجلل است چه بسا که بیشتر افراد در هنگام سفر بیشتر وقتشان را در بیرون از هتل می گذرانند.

برنامه سفر بد داشتن

بعضی از برنامه های سفر در تور آتن بسیار افراطی است. بعضی معتقدند که نباید در پایتخت و مرکز شهر وقت گذراند. آن ها به شما خواهند گفت که هوا آلوده است، مردم شهر خشن و بی حوصله اند و یا مکان های توریستی شلوغ هستند.

گردشگری-یونان

در صورتی که بازدیدکنندگان می توانند بیشتر وقتشان را در گم شدن در جزایر زیبا، بازدید از گنجینه های تاریخی کوه ها و شهرهای باستانی نزدیک یونان سپری کنند.

این مهم است که بدانید نباید بیش از حد از این شاخه به آن شاخه بپرید. رفتن به 3 یا 5 مکان دیدنی با حوصله و فرصت خیلی بهتر از بازدید 10 جاذبه تاریخی اما سرسرکی است.

انتظار دیدن جاذبه های یونان از داخل کشتی کروز

سفر با کروز می تواند یک راه بسیار مقرون به صرفه برای بازدید از جاذبه های یونان باشد، به خصوص برای بازدید کنندگانی که برای اولین بار به این کشور سفر می کنند. چراکه هزینه حمل و نقل بین جزایر قبل از ترک خانه پرداخت می شود.

خب اگر می خواهید منظره غروب خورشید را از سانتورینی ببینید، فرصت خوبی است و قطعا پشیمان نمی شوید. اختصاص 5 ساعت توقف در بین راه و قبل از غروب خورشید می تواند پایان خوبی برای یک روز باشد.

گردشگری-یونان

برنامه های کشتی کروز کاملا قابل اعتماد هستند اما این برنامه ها بسیار محدود است. اگر شما برنامه دارید که قسمتی از یونان را در کروز ببینید. باید بدانید که شما فقط قادر خواهید بود نمایی مختصر و دور از مکان های دیدنی داشته باشید. چراکه اگر در جاذبه های یونان از نزدیک دیدن نکنید باید بگوییم که الکی هزینه سفر می کنید.

اگر شما هم قصد سفر به یونان را دارید و می خواهید از چگونگی دریافت ویزا برای سفر به آتن مطلع شوید به اینجا سر بزنید و یا برای خرید یا رزرو تور آتن از قسمت رزرو تور و بلیط در صفحه اصلی دیدن کنید.

 

منبع: tripsavvy

نویسنده و مترجم: نوشین ذاکری

 


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد