شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

10 قانون عجیب و غریب در سنگاپور10 قانون عجیب و غریب در سنگاپور

بازدید از سنگاپور با توجه به طبیعت منحصر به فرد آن یک تجربه فوق العاده خواهد بود. اما با توجه به قوانین بسیار سخت این کشور باید برای انجام هر کاری خیلی احتیاط کنید. انجام ندادن قانون سنگاپور منجر به دستگیری و زندانی شدن افراد خاطی خواهد شد.

قانون-عجیب-در-سنگاپور

در این مطللب لیستی از کارهایی که باید در سنگاپور مراقب انجام آنها باشید را برایتان می گوییم:

1- برهنه بودن در خانه

اگر چه ممکن است عجیب به نظر برسه که یک فرد در منزل خودش نتواند برهنه باشد حتی برای دوش گرفتن، اما واقعا این کار در سنگاپور طبق قانون جرم محسوب می شود. حتی ممکن است زمانی که در حال دیدن یک فیلم یا بازی مورد علاقه خود هستید این قانون اعمال شود. حتی اگر همسایه شما بعد از سه ساعت از شما شکایت کند، ممکن است به مدت سه ماه زندانی شوید.

2- استفاده از وای فای همسایه

اگر در نزدیکی منزلتون یک شبکه وای فای رایگان پیدا کردید هیچوقت بدون اجازه بهش متصل نشین. چرا که این کار در سنگاپور جرم محسوب میشه و ممکن است متحمل به پرداخت 100 هزار دلار جریمه یا 3 سال زندان شوید.

3- عبور و مرور

اگر خواستید از خیابان عبور کنید این شما هستید که باید فاصله 50 متری خودتون رو با ماشین ها حفظ کنید؛ در غیر این صورت مرتکب جرم شدید و این سرپیچی از قانون می تونه براتون سه ماه زندان یا حتی جریمه نقدی بدنبال داشته باشد.

4- جویدن آدامس

واردات آدامس در سنگاپور غیرقانونی می باشد. نه تنها واردات بلکه جویدن، به همراه داشتن یا فروش آدامس نیز غیر قانونی می باشد. جریمه این کار ممکنه حتی از همراه داشتن سیگارهای غیرقانونی نیز بیشتر باشد.


بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد سفر به چین


5- همراه داشتن الکل در بیمارستان

قبل از اینکه به هر دلیلی به بیمارستان مراجعه کنید اطمینان حاصل کنید که هیچ نوشیدنی الکلی همراه خود نداشته باشید در غیر اینصورت باید 1000 دلار به عنوان جریمه بپردازد.

6- نگه داشتن گربه در املاک عمومی HDB

اگر شما یکی از اون افرادی هستید که عاشق نگهداری گربه هستید و قصد زندگی در خانه های HDB رو دارید باید بگم که نگهداری گربه بر خلاف قوانین این املاک هستش و جریمه ای که ممکن است متحمل بشین 4000 دلار می باشد.

7- رفتار و گفتار خارج از عرف

استفاده و بیان کلمات رکیک و ناپسند، همچنین انجام حرکات ناخوشایند در مکان های عمومی 3 ماه زندان و یا جریمه نقدی بدنبال خواهد داشت.

8- مسدود کردن راه عابران

در سنگاپور حتی اگر ناخواسته جلوی فردی که عجله دارد بیافتید و سد راه وی شوید قانون از شما حمایت نخواهد کرد و این شما هستید که باید جریمه شوید.

9- ماندن کودکان در خانه

اگر فرزند بالای 6 سال دارید حتما باید آنرا به مدرسه بفرستید و تحصیل وی در خانه در این کشور جرم محسوب می شود و تا 12 ماه زندانی دارد.

10- غذا دادن به حیوانات وحشی

طبق قانون سنگاپور غذا دادن به حیواناتی که در خیابان و پارک ها می بینید یک جرم است. در سفر خود به سنگاپور حتما به این مورد توجه داشته باشید که در بازدید خود از پارک ملی به هیچ عنوان غذایی را از سر دلسوزی به حیوانات ندهید. همچنین نگهداری حیوانات وحشی به عنوان حیوان خانگی نیز برخلاف قانون می باشد.  

 

 

منبع: wowtravel.me

مترجم: مژده ندمائی


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد