شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

گردشگری در برج ایفلگردشگری در برج ایفل

تا اینجای کار شما را با کلیت برج ایفل آشنا ساختیم اما از اینجا به بعد به شما توصیه می کنیم که اگر قرار است به پاریس سفر کنید حتما با گل بلیط همراه باشید. ما به شما کمک می کنیم که بسیار سنجیده تر از ایفل دیدن کنید. این سازه فلزی به طوری نور پردازی شده که شما می توانید آن را از فاصله 80 کیلومتری نیز ببینید. البته که از سال 2013 به دلیل صرفه جویی در مصرف برق، چراغ های این برج سر ساعت 1 بامداد خاموش می شود.

 

گردشگری-در-برج-ایفل

 

شب ها زیر برج ایفل و دور میدانی که در حیاط این برج وجود دارد ساز و آواز و بازی های مختلفی برگزار می شود که یقینا ارزش یکبار از نزدیک دیدن را دارد. بنابراین اگر شما هم دوست دارید در این برنامه تفریحی شرکت کنید حواستان باشد که قبل از خاموش شدن چراغ ها آن جا حضور داشته باشید. در شب عکسبرداری از این برج ممنوع است و اگر تمایل دارید از آن عکاسی کنید حتما باید از قبل مجوز تهیه کنید. همچنین در حال حاضر پله های طبقه دوم به سمت بالاترین نقطه ایفل بسته است و بازدیدکنندگان حق ورود به آنجا را ندارند.

ساعت های امکان بازدید در روزهای مختلف سال:

  از 21 ژوئن تا 2 سپتامبر باقی روز های سال

بازدید با آسانسور

9صبح تا 00:45 بامداد

9:30 صبح تا 11:45 دقیقه بامداد

بازدید با پله

9صبح تا 00:45دقیقه بامداد

9:30 صبح تا9:30 بعد از ظهر

برای ورود به برج ایفل و ورود به هر طبقه باید بلیت تهیه کنید. که ما در گل بلیط جدول هزینه های بازدید از آن را برای شما قرار دادیم: از یاد نبرید که مرتفع ترین طبقه برج ایفل برای معلولان حرکتی مناسب نیست و بلیت معلولان شامل 20 درصد تخفیف می شود.

عنوان هر قسمت

بزرگسالان

جوانان

کودکان

کودکان زیر 4 سال

طبقه دوم با آسانسور

16 یورو

 8 یورو

4 یورو

رایگان

طبقه آخر با آسانسور

25 یورو

12 یورو

6 یورو

رایگان

طبقه دوم با پله

10 یورو

5 یورو

2 یورو

رایگان

طبقه دوم با پله و آسانسور

19 یورو

9 یورو

4 یورو

رایگان

 

گردشگری در برج ایفل

 

شاید با خودتان بگویید چرا باید انقدر هزینه کنید تا به طبقات این برج فلزی برویم؛ از دور هم می توان از نگاه کردن آن لذت برد. اما باید بگویم که سخت در اشتباه هستید چراکه در طبقات این برج، مناظر دیدنی و مختلفی وجود دارد که با عدم ورود به آن از لذتش بی نصیب خواهید ماند. بگذارید نقشه ای کوتاه از ورودی تا بالای برج را به شما ارائه کنیم. توجه داشته باشید که امکان دارد کمی صف ورود به برج طولانی شود چون گاهی لازم است بازدیدکنندگان بازدید امنیتی شوند، ورود اشیای نوک تیز، چاقو و شیشه های برنده به ایفل مجاز نیست. همچنین تورهای گردشگری تا طبقه دوم برج شما را راهنمایی و هدایت می کنند برای رفتن به عرشه برج باید خودتان به تنهایی اقدام کنید. در هنگام خرید بلیت توجه کنید که بلیت هرکس باید به نام شخص او باشد و نمی توانید پس از خرید، بلیت را رد و بدل کنید یا برگردانید. در موارد نادری که به علت برگزاری اجلاس و همایش ها در برج ایفل، نمی توانید از برخی قسمت های برج بازدید کنید تورهای گردشگری هیچ هزینه ای را به شما برنمی گردانند پس پیش از تهیه بلیت پرس و جو کنید که در تاریخ بازدید شما اجلاسی در برج نباشد. ابتدا برای ورود به برج ایفل باید وارد حیاط یا میدانی وسیع شوید. در پایه برج ایفل می توانید دَرِ آسانسورها را بیابید، سوار آن ها شده و وارد برج شوید. البته همیشه گزینه استفاده از پله نیز وجود دارد. بعد از این که بلیت تهیه کردید به طبقه نخست بروید.

طبقه اول برج ایفل

طبقه اول برج ایفل به عنوان یکی از جذاب ترین و محبوب ترین نقاط پاریس شناخته شده است. دورتا دور این طبقه را با دیوارهایی از شیشه پوشانده اند. کف این طبقه شیشه ای است که باعث می شود قدم زدن روی این سطح کمی ترسناک به نظر برسد. پس از چند دقیقه که به دیوارها و کف شیشه ای عادت کردید تازه متوجه می شوید که زیر پاهای تان هم مناظر دیدنی جالبی وجود دارد، مردم را خواهید دید که به این سو و آن سو می روند و از کنار ایفل می گذرند. اینجا می توانید پیاده روی در ارتفاع 57 متری را تجربه کنید و در عین حال تماشاگر مناظر پانورامای اطراف باشید. قدم زدن در این سطح حسی شبیه به خلا و گام نهادن روی هوا را دارد. همه جذابیت طبقه نخست برج ایفل به همین مناظر خلاصه نمی شود بلکه دیدنی های دیگری هم در همین جا وجود دارد، از جمله:

* یک نمایش همه جانبه

گوشه ای از این طبقه را به نمایشگاهی چند بُعدی اختصاص داده اند. به این معنا که تصاویری چند بعدی و بزرگ در این جا به چشم می خورند که برج ایفل را در زمان های مختلف شبانه روز به تصویر کشیده اند. 7 پروژکتور را به کار گرفته اند تا 3 دیوار را با تصاویر بزرگ بپوشانند. اینجا تصاویری فوق العاده از برج و شهر پاریس را خواهید دید.

* سفر فرهنگی

گردشگران خارجی بسیاری برای بازدید به برج ایفل می روند به همین خاطر اینجا مکان خوبی برای معرفی فرهنگ و آداب مردم فرانسه است. بخشی از طبقه اول این برج را نیز به نمایشگاهی فرهنگی اختصاص داده اند. اینجا می توانید عکس هایی تاریخی از پاریس را ببینید و یا با لمس صفحه های لمسی سفری در فرهنگ و آداب فرانسوی ها داشته باشید.

* پله ها

اغلب آسانسور را برای رسیدن به طبقه های مختلف برج ایفل انتخاب می کنند؛ اما پله های این برج نیز جذاب و خاص هستند. در طبقه اول برج تعدادی از پله ها قابل مشاهده هستند به همین خاطر حتی اگر نخواهید از آن ها استفاده کنید می توانید از تماشای شان لذت ببرید. گفته می شود که از سال 1983 میلادی تا کنون دیگر کمتر کسی از این پله ها استفاده کرده و این قسمت جزوی از تاریخ و معماری کهن برج به شمار می آید.

* سالن نمایش

پاویلون یا سالن نمایش در سمت غرب طبقه اول واقع شده است و شامل رستوران، محلی برای استراحت و خواندن کتاب است و یک استودیو دارد که در آن فیلم های مختلف در رابطه با پاریس به نمایش در می آید. این مکان شبیه به یک آمفی تئاتر است که مکانی برای برگزاری مراسم مختلف و همایش ها شده است.

* سایر بخش ها

لازم است ذکر کنیم که در طبقه اول برج ایفل رستوران، کافه، کتابخانه و مرکز تفریح کودکان و... نیز وجود دارد که در قسمت امکانات و رستوران ها بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

طبقه دوم برج ایفل

ورودی طبقه دوم برج ایفل بسیار شگفت انگیز است، در همان ابتدا با جلوه ای باورنکردنی از پاریس مواجه خواهید شد. از این جا می توانید کلیسای نوتردام (Notre-Dame) را هم ببینید. این کلیسا از مهم ترین جاذبه های تاریخی پاریس به شمار می آید و معماری بسیار خاصی دارد. در طبقه دوم تلسکوپ هایی وجود دارد که می توانید با آن ها آسمان را تماشا کرده و بیشتر از جذابیت های پاریس لذت ببرید. در این سطح یک رستوران بسیار معروف به نام ژولورن وجود دارد که غذاهایی بسیار ناب در اختیار میهمانانش قرار می دهد. در بخش رستوران ها بیشتر با این غذاخوری معروف و لوکس آشنا خواهیم شد. همین بس که بدانید این جا معروف ترین رستوران و سکوی نمایش در سراسر پاریس است. پیشنهاد می کنیم اگر قصد صرف غذا را هم ندارید باز هم از طبقه دوم برج ایفل دیدن کنید زیرا نمایی از پاریس را خواهید دید که تصورش را هم نمی کنید.

طبقه سوم برج ایفل

همانطور که قبلا گفته ایم شما متاسفانه نمی توانید وارد این طبقه بشوید بنابراین برای اینکه دلتان را نسوزانده باشیم صرفا توضیح مختصری می دهیم و از این موضوع می گذریم. زیباترین و فوق العاده ترین قسمت سازه طبقه سوم یا همان مرتفع ترین قسمت برج است. در این طبقه همه صداهای اطراف یک باره محو می شوند و شما می مانید و یک سکوی بازدید بی همتا. این سطح از برج در ارتفاع 276 متری قرار گرفته است. بد نیست بدانید که افراد مشهور متعددی در همین قسمت از برج از فرد موردنظرشان درخواست ازدواج کرده اند و نامزدی خود را جشن گرفته اند. بر فراز برج قسمت های دیگری هم وجود دارد که بیشتر با آن ها آشنا می شویم:

* دفتر گوستاو ایفل

گوستاو ایفل به نوعی قهرمان پاریس به حساب می آید و از مشهورترین متخصصان این دیار بوده است. برای زنده نگهداشتن این فرد و همچنین آشنایی بازدیدکنندگان خارجی با شخصیت وی، اتاقی بر فراز برج ایفل ساختند که می توانید از آن دیدن کنید. اینجا دفتر ایفل است؛ مجسمه ای از او در این جا قرار داده اند و کتاب های مورد علاقه اش را نیز در کنار وی گذاشته اند. با بازدید از این اتاق می توانید محیطی که ایفل در آن برای ساخت سازه اش فعالیت می کرده را مشاهده کنید. اینجا علاوه بر مجسمه ایفل، ماکت برخی افراد دیگر که نقش پررنگی در ساخت و ساز این جاذبه داشتند نیز دیده می شود. اتاق گوستاو ایفل در ارتفاع 57 متری برج ایفل قرار گرفته است.

بد نیست بدانید که در کنار این اتاق، اتاق دیگری نیز وجود دارد که برای برگزاری مراسم خاص ساخته شده است. این اتاق را هم با نام اتاق ایفل می شناسند اما اینجا وسیع تر است و گنجایش 300 نفر را دارد.

 

گردشگری-در-برج-ایفل

* سکوی بازدید

محوطه ای جالب در این قسمت از برج ایفل ساخته اند که مخصوص قدم زدن و تماشای اطراف است. اینجا همانند راهرویی طولانی شما را با خود به این سو و آن سو می برد، آن قدر غرق در فضای اطراف خواهید شد که گذر زمان را فراموش می کنید. این پنل یا سکو برای افرادی که به عکاسی علاقه مند هستند بسیار مناسب است.

امکانات موجود در برج ایفل پاریس

برای رفاه بیشتر بازدیدکنندگانِ برج ایفل امکاناتی را در این سازه فراهم کرده اند که با هم نگاهی بر آن ها داریم:

* فروشگاه های سوغات

در قسمت حیاط و طبقه اول فروشگاه هایی برای خرید سوغات وجود دارند که می توانید از آن ها خوراکی یا وسایل زینتی که به شکل برج ایفل هستند را تهیه کنید. همه کالاهایی که در برج ایفل به فروش می روند مارک برج را دارند و می توانند سوغاتی خوب برای دوستان و آشنایان باشند. لازم است ذکر کنیم که در طبقه اول این برج یک بوتیک هم وجود دارد که می توانید از آن عطر و لوازم آرایشی خریده و به عنوان سوغات با خود ببرید.

* باجه اطلاعات

همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم گردشگران خارجی زیادی برای بازدید از برج ایفل به پاریس می روند. برای این که گردشگران خارجی بتوانند آسان تر اطلاعات مورد نظرشان را در رابطه با برج و امکانات موجود در آن به دست بیاورند باجه اطلاعاتی در قسمت پایه برج وجود دارد.

 

گردشگری-در-برج-ایفل

 

* قسمت کودکان برج ایفل

از اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی قسمتی دیگر به برج ایفل اضافه شد، بخشی مخصوص کودکان. این قسمت برای آشنایی کودکان ۶ تا ۱۰ سال با برج ایفل ایجاد شده است که در این بخش انواع ماکت های برج و بروشور و تابلوهای رنگی برای آشنایی بیشتر کودکان با تاریخ و تفریحات برج ایفل موجود می باشد. این بخش مکانی است که کودکان در حین یادگیری اطلاعات گوناگون می توانند با خانواده هایشان اوقاتی خوش را سپری کنند. این بخش در طبقه اول قرار دارد.

* سایر امکانات

آسانسور، صندلی چرخ دار، تلسکوپ، عکاسی و چاپ در محل، محوطه مناسب برای پیاده روی، گالری عکس، سرویس بهداشتی رایگان در همه طبقه ها، آب آشامیدنی، پارکینگ و... اگر قصد خرید سوغات از پاریس را دارید باید بدانید که به طور کلی این شهر جزو شهرهای گران قیمت است اما با این حال باز هم فروشگاه های موجود در برج ایفل گران ترند. برای صرفه جویی از هزینه ها با وجود این فروشگاه های جالب از آن ها خریداری نکنید و سوغات تان را از فروشگاه های ارزان قیمت تر در سراسر شهر تهیه کنید.

 

گردآورنده: نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد