شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

گران ترین عتیقه های جهان کدامند؟گران ترین عتیقه های جهان چیست؟

عتیقه یک شی جمع آوری شده مانند مبلمان یا کارهنری است که به دلایلی مثل قدمت، زیبایی، نادر بودن، ویژگی منحصر به فرد و ... ارزش بالایی دارد. معمولا عتیقه جات در مغازه های عتیقه فروشی، خانه های حراج، مزایده های آنلاین، فروش املاک و سایر اماکن خریداری می شود. امروز 9 آوریل برابر با 20 فروردین روز جهانی عتیقه جات است و گل بلیط به مناسبت این روز تصمیم گرفت 5 مورد از گران قیمت ترین عتیقه هایی که در جهان وجود دارد را به شما معرفی کند.

گلدان سلسله پینر چینگ - قیمت 80.2 میلیون دلار

گلدان سلسله پینر چینگ به لحاظ قیمت رتبه اول را در جهان دارد. گلدانی با رنگ های طلایی، زرد و آبی که دارای نقش های ماهی و گل است. در زیر گلدان مهر امپراتور کیانلونگ ثبت شده که گفته می شود این گلدان توسط او ساخته شده است. این گلدان بسیار قدیمی است و گفته می شود که قدمت آن به قرن 18 میلادی و در سال 1740 بازمی گردد. این گلدان چینی زیبا در سال 2010 در حراج انگلستان به قیمت 80،263،506 دلار فروخته شد.

گلدان سلسله پینر چینگ

قفسه یا کابینت بدمینتون - قیمت 36 میلیون دلار

قدمت این قفسه به زمان سلسله خاندان مدیچی برمی گردد. ساخت این قفسه توسط 30 نفر از صنایع دستی سازان، در فلورانس 6 سال به طول انجامید. این کابینت با سنگ های قیمتی مانند لاجوَرد ، آمیتیست ، آبنوس و دیگر سنگ های نیمه قیمتی تزئین شده است. قفسه بدمینتون در سال 2004 به قیمت 36 میلیون دلار به قبیله شاهزاده لیختن اشتاین فروخته شد. اما اکنون در موزه لیختن اشتاین قرار گرفته است تا همه مردم بتوانند از آن بازدید کنند.

قفسه-یا-کابینت-بدمینتون

لئوناردو داوینچی کدکس لستر - قیمت 30.8 میلیون دلار

این یکی از معروف ترین و قابل توجه ترین کارهای لئوناردو داوینچی است. این دفترچه یک سند علمی شامل نظریه ها و طرح های داوینچی در زمینه های جغرافیا و نجوم است. دستخط و امضای داوینچی در صفحات این دفترچه معتبر بودن آن را مشخص می کند. این دفترچه در سال 1717 به ارل لستر فروخته شد و بدین ترتیب، نام وی را گرفته است. لستر لئوناردو داوینچی توسط بیل گیتس در سال 1994 در حراج Christie's به قیمت 30.8 میلیون دلار خریداری شد.

لئوناردو-داوینچی-کدکس-لستر

بوقی از عاج فیل - قیمت 16.1 میلیون دلار

از این عاج در جنگ و شکار استفاده می شده؛ بنابراین شکارشاخ و یا شاخ نبرد نامیده می شود. قدمت این بوق عاج به قرن 11 برمی گردد. این بوق عاج بسیار نادر است زیرا تنها شش شاخ همانند آن در دنیا وجود دارد. این بوق عاج در حراج خصوصی در اسکاندیناوی به قیمت 16.129.873 دلار فروخته شد.

گران-ترین-عتیقه-های-جهان-کدامند؟

فلاسک صورتی و آبی یا چینی سفید - قیمت 15.1 میلیون دلار

این فلاسک در قرن هجدهم ساخته شد اما دارای ماهیت و طبیعت بی نظیر قرن بیستم است. مون فلاسک با رنگ های صورتی، آبی و سفید مینا کاری شده و دارای علامت منحصر به فرد Qianlong 6 است. نسخه همانند این فلاسک در موزه هنر ماتسووکا در توکیو وجود دارد. این فلاسک در سال 2010 در هنگ کنگ به مبلغ 15.1 میلیون دلار فروخته شد.

فلاسک-صورتی-و-آبی-یا-چینی-سفید

 

مترجم: نوشین ذاکری

منبع: antiqueking و pouted


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد