شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

همه چیز در مورد سفر به چینهمه چیز در مورد سفر به چین

پکن پایتخت چین و بیش از 3 هزار سال قدمت دارد. به دلیل اینکه پکن مرکز پادشاهی، امپراطوران مختلف چینی بوده است دستخوش تغییرات بسیاری شده که آنرا به لحاظ ظاهری به مدرن ترین شهر چین تبدیل کرده است. گل بلیط در این مطلب شما را با مهم ترین چیزهایی که بایستی به عنوان یک توریست در سفر به چین بدانید؛ آشنا می کند. بنابرین خواندن این مطلب را از دست ندهید.

زبان مردم چین

مهم ترین مطلب این است که زبان مردم پکن، ماندارین یا بِیچینگ است؛ بنابراین همراه داشتن مترجم ضرورت بالایی دارد. چراکه 70 درصد مردم به این زبان صحبت می کنند و تعداد اندکی انگلیسی می دانند. واحد پول یوان یا همان رنمینبی است.

اختلاف ساعت چین با ایران

چین با ایران 3 ساعت و 30 دقیقه اختلاف زمان دارد. به طوری که اگر در ایران ساعت 11:30 دقیقه باشد؛ چین ساعت 15:00 می باشد.

بهترین زمان برای سفر به چین

بهترین آب و هوای پکن در اوایل پاییز (سپتامبر / اکتبر) است. اگرچه زمستان برفی پکن نیز جذابیت های خودش را دارد. البته که چینی ها نیز نوروز را جشن می گیرند و در فصل بهار نیز می توانید مراسم ها، رژه سال نو چینی و درختان پر شکوفه این کشور را ببینید. اما به طور کلی ما به شما پیشنهاد می کنیم که در تعطیلات عمومی به چین سفر نکنید؛ چراکه ازدحام گردشگران به قدری زیاد خواهد بود که می شود گفت سکوت را در هیچ کدام از جاذبه های تاریخی آن تجربه نخواهید کرد.

سفر به چین

 

در پکن از کجا خرید کنیم؟

وانگفوجینگ معروف ترین خیابان پکن برای خرید است. عجیب و غریب ترین تنقلات خوراکی در پیاده روهای آن وجود دارد به همین دلیل به خیابان اسنک نیز معروف است. البته مراکز خرید بسیاری در اینجا نیز وجود دارد که کار شما را برای خرید سوغاتی راحت می کند.

معروف ترین مکان های دیدنی پکن

پکن مکان های دیدنی بسیاری دارد؛ به همین دلیل بهترین مدت برای سفر به چین بازه 5 تا 7 روز در نظر گرفته شده است. گل بلیط در ادامه این مطلب شما را با معروف ترین جاذبه های تاریخی پکن آشنا می کند.

1.گنبد یا آرامگاه سلسله مینگ

در این مکان 13 مقبره امپراطوران سلسه مینگ و 8 نفر از نزدیکانشان وجود دارد. به همین دلیل آرامگاه سلسله مینگ شهرت زیادی در جهان دارد و در سال 2003 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این آرامگاه در سر راه دیوار چین قرار دارد؛ بنابراین بازدید از آن را از دست ندهید. گفتنی است ساخت این آرامگاه و دیوار چین متعلق به سلسله مینگ می باشد.

2.میدان تیان آنمن

بزرگترین میدان جهان تیان آنمن است که در اطراف آن بناهای تاریخی و مهمی همچون کاخ شهرهای ممنوعه، دیوار سرخو مجلس و پل های جین شوی قرار دارد. نام این میدان به زبان چینی به معنای میدان آرامش آسمانی یا دروازه بهشت صلح می باشد. در میدان تضاهرات و اعتراضات بسیاری انجام شده که در این راستا دانشجویان بسیاری در این مکان کشته شدند و به همین دلیل از آن به نام میدان کشتار نیز یاد می شود.

3.شهر ممنوعه

شهری قدیمی در پکن به نام شهر ممنوعه وجود دارد که گفته می شود کامل ترین مجموعه چوبی جهان در این مکان قرار دارد. 24 امپراتور در این شهر اقامت داشتند. نام میدان تیان آنمن به دلیل وجود این شهر گرفته شده است. مکان های دیدنی بسیاری در شهر ممنوعه وجود دارد، بنابراین حتما با لیدر تور به این مکان بروید و کفش های راحتی خود را فراموش نکنید.

4.کاخ تابستانی

کاخ تابستانی، قابل توجه ترین و تاثیرگذارترین باغ های امپریالیستی چین است. این مکان یک مجموعه تفریحی شامل ساختمان کاخ، دریاچه کونمینگ، گیاهان و درختان و پوششی سرسبز می شود. کاخ تابستانی به جذاب ترین و آرامش بخش ترین مکان های پکن معروف است.

5.معبد بهشت یا آسمان

این معبد با معماری دو سلسله مینگ و چینگ ساخته شده است و تا به امروز یکی از مهمترین مکان های چین است. در این معبد امپراطوران چین به زیارت و برگزاری آیین تائو می پرداختند.

سفر به چین

6.پارک بی های

این پارک امپریالیستی در طول حکومت 5 سلسله مختلف چین ساخته شده است و 100 سال قدمت دارد. این مکان به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد بسیار معروف است اما علت علاقه گردشگران برای بازدید از این پارک وجود معابد مختلف، بتکده سفید و سالن های اژدهاست که اطراف پارک را احاطه کرده است. افسانه های بسیاری در مورد این مکان وجود دارد که انگیزه بازدید از آن را دوچندان می کند. در پایان ورزشگاه ملی پکن، دروازه مریدین، تالار جنگ تحمیلی و فرودگاه بین المللی پکن از دیگر مکان های معروف این شهر است که بازدید از آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم. اگر قصد خرید و رزرو بلیط، هتل و یا تور چین و پکن را دارید می توانید به سایت گل بلیط سر بزنید. همچنین پشتیبان این سایت سوالات شما را در خصوص چگونگی دریافت ویزا چین راهنمایی می کند.

 

 

  نویسنده: نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد