شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

می دانید بلیط سیستمی چیست؟می دانید بلیط سیستمی چیست؟

در صورتی که قصد سفر به شهری دیگر یا خارج کشور را دارید ، برای خرید بلیط هواپیما مطمئنا با دو گزینه بلیط چارتری و بلیط سیستمی هواپیما مواجه شده اید .  به منظور رزرو بلیط بهتر است اطلاعاتی را در رابطه با انواع بلیط هواپیما کسب نمایید . بلیط هواپیما به دو نوع سیستمی و چارتری تقسیم می شود . هر یک از بلیط ها دارای ویژگی ها ، مزایا و معایب خاص خود می باشند . ما در این مقاله اطلاعاتی را در زمینه مزایا و معایت بلیط سیستمی هواپیما و بلیط چارتر و هم چنین تفاوت های آنها شرح داده ایم .


بلیط سیستمی هواپیما چیست ؟

به پروازهای منظمی که ایرلاین ها در برنامه پروازهایشان دارند ، بلیط سیستمی هواپیما گفته می شود . بلیط سیستمی هواپیما همان طور که از اسمش پیداست از برنامه و ساعت مشخصی برخوردار می باشند که برای دوره های طولانی مدت برگزار می شوند . بلیط های سیستمی خطوط هواپیمایی ایران مانند ایران ایر و ماهان به صورت برنامه ای به فروش می رسند . آژانس های مسافرتی و خطوط هواپیمایی بلیط سیستمی هواپیما را در اختیار مسافران قرار می دهند .

هزینه ی باقی ماندن صندلی های خالی و پر نشدن پرواز های برنامه ای متوجه ایرلاین های برگزار کننده ی پروازهای سیستمی می باشند . همان طور که در مقالات قبل ذکر شد بلیط هواپیما چارتری امکان کنسلی ندارد ، اما بلیط سیستمی هواپیما را می توانید با توجه به قوانین کنسلی سازمان هواپیمایی کشور ، استرداد نمایید .

قیمت بلیط سیستمی هواپیما براساس مصوب شرکت هوایی تعیین می شود ، بنابراین نمی کند که از آژانس های کردشگری تهیه شود یا خود شرکت های هواپیمایی . تمام شرکت های هواپیمایی به سیستم های یکپارچه ایی در حال فروش بلیط پروازهای خود متصل هستند و به صورت انحصاری در مسیرهای مختلف داخلی و خارجی این پروازها ، در اختیار شرکت های خدمات مسافرتی و نمایندگی های مربوطه قرار می گیرند .

قیمت بلیط سیستمی برخلاف قیمت بلیط چارتری روز به روز تغییر نمی کند و هیچ گونه افزایش یا کاهش قیمتی بر آن لحاظ نمی گردد . بلیط های سیستمی ، برای سفر به مقصد یا مقاصد خاص مناسب و کاربردی می باشند . در نهایت بلیط سیستمی هواپیما با توجه به مسیر سفر ، زمان سفر و هدف از انجام سفر هوایی انتخاب و خریداری می گردد .


مزایای بلیط سیستمی هواپیما

همان طور که می دانید بلیط سیستمی هواپیما نسبت به بلیط چارتری از قیمت بالاتری برخوردار می باشد ، اما با توجه به مزایایی که دارد خرید آن منطقی و موجه می باشد . ثابت بودن قیمت بلیط سیستمی یکی از ویژگی های مهم و مثبت پروازهای سیستمی است ، بنابراین متقاضیان می توانند این نوع بلیط ها را برای بازهای زمانی طولانی تر ، به عنوان مثال یک ماه قبل از سفر خود خریداری نمایند . در این صورت می توانند با خیالی راحت آماده سفر شوند . خرید بلیط سیستمی برای افرادی که قصد سفر به کشورهای خارجی با اخذ ویزا را دارند ، بسیار مهم و ضروری می باشد . زیرا سفارت خانه ها بلیط هواپیمای مقصد مورد نظر را قبل از سفر مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند .

قابل تعویض بودن و قابل استرداد بودن از مزایای دیگر بلیط سیستمی می باشند . برخی افراد با خرید بلیط چارتری و عوض شدن برنامه هایشان دچار ضررهای مالی می شوند ، زیرا همان طور که گفته شد هزینه بلیط چارتری قابل استرداد نمی باشد . در عین حال بلیط سیستمی هواپیما این امکان را برای مسافران فراهم می کند تا با تغییر برنامه سفر ، روز و ساعت پرواز خود را به راحتی عوض کنند در این دچار ضرر و زیان مالی نخواهند شد .

هم چنین در صورتی که سفر شما کنسل شود ، می توانید بلیط هواپیما را پس دهید ، اما باید درصد کمی را به عنوان جریمه پرداخت نمایید و مابقی پول خود را دریافت نمایید . اگر قصد خرید بلیط برای کودکان را دارید ، توصیه می کنیم بلیط سیستمی تهیه نمایید . زیرا بلیط چارتری هیچ تخفیفی برای کودکان قائل نمی شوند . در صورتی که برای کودکان 2 تا 12 سال بلیط چارتری به صورت نیم بها محاسبه می شود . توجه داشته باشید که رزرو و خرید بلیط هواپیما از منبعی مطمئن حائز اهمیت است .

 

 


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد