شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

مکان های توریستی ترسناک در دنیامکان های توریستی ترسناک در دنیا

آیا تا بحال توریسم تاریک به گوشتان خورده است؟

«توریسم تاریک» مسافران را به سوی جاذبههای وحشتناک و ترسناک میبرد. توریسم تاریک (که گاهی با عنوان توریسم سیاه، توریسم اندوه، توریسم یا گردشگری تلخ نیز از آن یاد می‌شود) اینگونه است که مقصد سفر در آن مکان‌هایی است که به لحاظ تاریخی با مرگ و تراژدی پیوند خوردهاند. از قبرستان ارواح در شیلی با قبرهای باز گرفته تا جنگل خودکشی وحشتناکی که در ژاپن واقع است.

مکان‌‏هایی که در زیر به شما معرفی میشود، شما را حیرت زده خواهد کرد؛ این مکان‌ها ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان هستند.

 

1- کشتی غرق شده کوستا کونکوردیا در ایتالیا

کشتی مسافرتی ایتالیایی، کوستا کونکوردیا، پس از آن‌که با یک مانع زیر دریا برخورد کرد در ایزولدل‌گیگلیو، در 13 ژانویه سال 2012 واژگون و غرق شد. گرچه این کشتی فقط در فاصله 1300 فوتی ساحل جزیره غرق شد، 32 نفر از 4000 مسافر خارجی این کشتی در سانحه جان باختند. چند ماه بعد، لاشه‌ کشتی کوستا کونکوردیا به جاذبه‌ی توریستی شومی تبدیل شد. هزاران گردشگر هر روزه صف می‌بستند تا با قایقی به نزدیکی چند فوتی کشتی معلق در آب برسند. در سپتامبر سال 2013 کشتی به وضعی عمودی درآورده شد و در جولای سال 2014 کشتی دوباره در آب غوطه‌‏ور شد و 14 یدککش آن را تا جنووا یدک کردند و بدین ترتیب کشتی آخرین سفر خویش را نیز انجام داد.

2- جنگل خودکشی در ژاپن

جنگل خودکشی که نام رسمی آن ائوکیگاهارا است، 4 مایل مربع مساحت دارد و در شمال غربی کوه فوجی در ژاپن واقع است. این جنگل که به لحاظ تاریخی با اسطورههای ژاپنی پیوند خورده، چنان متراکم است که کاملاً جلوی باد را می‌گیرد و به همین دلیل به شکلی استثنایی مکانی ساکت و وهم‌ناک است. با وجود علائم هشدار دهنده زیادی که به زبان انگلیسی و ژاپنی از مردم میخواهد در کار خویش تجدید نظر کنند اما این جنگل بنا به دلایلی به مکانی محبوب برای خودکشی تبدیل شده است. بنا بر آمار، حدود 100 خودکشی هرساله در آن‌جا روی میدهد. با این حال، گفته شده که اجساد بی‌شماری در آن وجود دارد که سال‌های سال است کشف نشدهاند.

                     

 


بیشتر بخوانید: طریقه گرفتن ویزای ژاپن


 

3- آسایشگاه‏‌های بابن‌هوزن، آلمان

آسایشگاه‏‌های بابن‏هوزن که در نزدیکی شهر هسته‌ آلمان قرار دارد آسایشگاه‏‌هایی برای سربازان جنگ جهانی دوم بود. پس از جنگ، این آسایشگاهها بدون استفاده شد؛ اما آنچه این ساختمان‏‌ها را به مکان توریستی تاریک تبدیل کرده، فعالیت‏‌های غیرعادی متناوبی است که در آن روی میدهد. گفته می‌شود، روح سربازان آلمانی با یونیفورمهایشان در آنجا دیده شده است. مشهور است که چراغها خودشان روشن و خاموش می‌‏شوند، در وسط شب گاهی صدای فرمانده‌های آلمانی شنیده میشود که در حال فریاد کشیدن هستند و شنیدن صدای پای کسی که دیده نمیشود نیز تجربه‌ای مشترک است.

 

4- هتل بانف اسپرینگ، آلبرتا، کانادا

شایعه شده است که هتل بانف اسپرینگ که به عنوان یکی از هتل‏‌های مجلل دارای راه آهن در سال 1888 ساخته شد، یکی از روح‌زده‌ترین مکان‌های کاناداست. نقل‎هایی هست که زنی با لباس عروس در جشن عروسی‎اش در راه‏‌پله‌ی هتل جان باخت. این حادثه وقتی روی داد که لباس عروسی زن با شمع‎هایی که راه‏‌پله را زینت داده بودند آتش گرفت. او هراسان افتاد و از پله‎ها سقوط کرد، گردنش شکست و جان باخت. بسیاری از مردم گزارش کرده‎اند که روح او را در حالی که لباس عروسی بر تن داشته دیده‎اند که گاهی در سالن باله در حال رقصیدن است. اما مشهورترین داستانی که وجود دارد درباره‌ خانواده‌‏ای است که در اتاق 873 هتل به قتل رسیدند. درب آن اتاق از آن زمان به بعد مهر و موم شده است، اما خانواده‎ای که آن‎جا جان باختند گاهی در راهروی ورودی اتاق هنوز هم تا به امروز دیده می‏‌شوند.

5- پریپیات، اوکراین

پریپیات که در اوکراین شمالی در نزدیکی مرز بلاروس واقع شده، شهری است که در آوریل سال 1986 فاجعه‌ چرنوویل در آن روی داد. این سانحه بدترین سانحه‌ نیروگاههای هسته‎‌ای در تاریخ بشر است که طی آن ذرات رادیواکتیو بسیاری در اتمسفر راه یافتند و در بیشتر شوروی غربی و اروپا پخش شدند. در طول وقوع خودِ سانحه، 31 نفر جان باختند اما آثار بلندمدت آن مثل سرطان و نقص‏‌های مادرزادی حتی تا به امروز نیز گزارش میشوند. گرچه حدسها و تخمین‏‌های زیادی وجود دارد، اما برخی میگویند که میلیونها نفر از مردم تحت تأثیر این فاجعه قرار گرفتند. پس از فاجعه هیچ کس نمی‌‏توانست تصور کند که آن منطقه روزی جاذبه‌ توریستی جدید و مهیجی خواهد شد. اما وقتی اوکراین اعلام کرد که توریست‌ها اجازه دارند برای بازدید از منطقه 30 مایلی دور تا دور راکتور منفجر شده بلیط تهیه کنند آن منطقه واقعاً به یک جاذبه‌ توریستی تبدیل شد. پریپیات که شهری متروکه است و از زمان وقوع تراژدی باقی مانده و به مجموعه فیلمی درباره دوران پس از آخرالزمان میماند.

 

6- پمپئی، ایتالیا

پمپئی شهری رومی در دوران باستان بود که در نزدیکی ناپل امروزی در منطقه‌ کامپانیای ایتالیا واقع است. این شهر در قرن هفتم یا ششم پیش از میلاد بنیانگذاری شد؛ اما در سال 79 پس از میلاد به خاطر فوران آتشفشان کوه وزوو زیر 20 فوت خاکستر و سنگ آتشفشانی ویران شد. این شهر در زمان ویرانی شهری آباد و بسیار پیشرفته با سیستمهای آبرسانی پیچیده و تسهیلات بی‌شمار شهری بود. فوران آتشفشان موجب مرگ بسیاری از جمعیت 11 هزار نفری شهر شد. این شهر در حدود 1500 سال گم شده بود اما در سال 1599 دوباره کشف شد. اشیائی که در شهر مدفون شده بودند به خوبی باقی ماندند؛ زیرا در شرایط بدون هوا و رطوبت قرار داشتند. در طول گودبرداری، از اندودهایی برای پر کردن حفره‌های میان لایههای خاکستر که اجساد انسان در آن قرار داشت استفاده شد. این کار باعث شد تا وضعیت اشخاص درست در زمان مرگ‎‌شان به چشم بیایند. امروزه، پمپئی میراث فرهنگی یونسکو و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‏‌های توریستی در ایتالیا است.

    

7- قبرستان لانوریا، شیلی

لانوریا در قدیم شهر معدنی آباد و پرسودی بود اما پس از چندین ضربه‌ سخت (از جمله بحران اقتصادی عظیم) کسب و کار در آن تنزل یافت و از بین رفت. خود شهر متروکه به قدر کافی هراس‌انگیز است؛ اما آنچه باعث شده این شهر یکی از مکان‏‌های توریستی تاریک مهم به‌شمار آید قبرستان مرکزی آن است! شایعه شده که مردگان قبرستان لانوریا در شب برمی‌خیزند و در شهر پیاده‌روی می‌کنند. تصاویر روح ‏مانند بسیاری نیز مکرراً در عکسهای بازدیدکنندگان دیده میشود. جدا از فعالیتهای غیرعادی‌ که در این قبرستان گزارش شده، قبرهای بازی در آن وجود دارد که جسد مردگان در آن کاملاً در معرض دید است؛ به صورتی که شما متحیر میمانید که چرا اینگونه است.

       

8- اورادور سور گلان در فرانسه

اورادور سور گلان که در ناحیه‌ لیموزین در مرکز غربی فرانسه واقع است، روستای کوچکی است که پایگاه وحشتناک کشتار توسط یک کمپِ Waffen-SS آلمانی در جنگ جهانی دوم بوده است. در ژوئن سال 1944، پس از آغاز عملیات نورماندی، یگ گردان آلمانی پس از آنکه شایعه شده بود یک افسر در منطقه زندانی شده است، اورادور سور گلان را محاصره کردند. برای مجازات دستور داده شد که ساکنان روستا در میدان روستا جمع شوند. ظاهراً برگههای هویتشان چک شده بود اما در عوض صدها نفر از آنها، از جمله زنان و کودکان به شکلی وحشتناک به رگبار بسته شدند. رئیس جمهور سابق فرانسه، چالرز دی گال بعدها دستور داد که روستا هرگز بازسازی نشود، بلکه باید به عنوان موزه و یادبود همیشگی قساوتی که در طول اشغال فرانسه به دست آلمانی‌ها روی داد باقی بماند.

 


عجیب ترین اطلاعات در مورد ایفل


 

9- سیاه‌چال لندن، انگلستان

سیاه‏چال لندن که در سال 1974 افتتاح شد یکی از مهم‌ترین جاذبههای توریستی شهر لندن است که در آن بسیاری از وقایع تاریخی خوفناک و جنایت‌آمیز شهر بازسازی می‌شود. در این مکان 18 نمایش، 20 بازیگر و سه گردش وجود دارد و بازدیدکننده‏ را به سفری 1000 ساله در طول تاریخ لندن میبرد. بازدیدکنندگان، بازیگران را در قامت شنیعترین شخصیتهای تاریخ لندن میبینند، از جمله جکِ متجاوز که قاتلی سریالی بوده است و به خاطر قتل وحشیانه روسپیانی که در زاغه‏‌های شهر زندگی و کار میکردند مشهور است. گرچه گزارش همه‌ بازدیدکنندگان مثبت نبوده است اما با این حال سیاهچال لندن هم‌چنان یکی از مشهورترین مکان‏‌های توریستی تاریک در بریتانیا باقی مانده است.

10-  بلچیت، اسپانیا

بلچیت روستایی در حدود 25 مایلی جنوب شرقی زاراگوزا است، روستایی متروکه با گذشته‏‌ای تکان‌‏دهنده! در ژوئن سال 1809، نیروهای فرانسوی و اسپانیایی در شبه جزیره ایبرى جنگ ماریا در نزدیکی بلچیت را به راه انداختند. بین آگوست و سپتامبر سال 1937 جمهوری‏‌خواهان دوستدار اسپانیا و نیروهای شورشی ژنرال فرانکو در جنگ سرد اسپانیایی، نبرد بلچیت را در اطراف شهر به راه انداختند. پس از سال 1939 روستای جدید بلچیت در نزدیکی ویرانه‏‌های روستای قدیمی ساخته شد. روستای قدیمی به خاطر یادبود جنگ هنوز متروکه باقی مانده است. ویرانه‏های روستای قدیمی با فضای رعب‏‌آور آن یکی از جاذبههای توریستی محبوب شده است و به عنوان محل تصویربرداری در بسیاری از فیلمهای سینمایی استفاده می‌شود.

                    

11- قلعه‌ی بِرَن، رومانی

این قلعه که تقریباً در قلب رومانی واقع است دژی رازآلود است که بنا به گفتهها مقرِّ ولاد سوم بوده است. ولاد سوم یکی از حکمرانان ظالم در قرن 15 است. او با نام ولاد دراکولا یا ولادِ به سیخ کشنده هم مشهور است. در طول عمرش شهرت او در به سیخ کشیدن دشمنان و اعدام آن‏‌ها از مرزهای رومانی فرا رفت و به آلمان و دیگر نقاط اروپا رسید. نام کنت دراکولا در رُمان وحشت سبک گوتیکِ برام استوکر در سال 1897 از ولاد الهام گرفته شده است. در نتیجه، قلعه‌ برن به یکی از مشهورترین مکانهای توریستی برای طرفداران ژانر وحشت در تمام نقاط جهان تبدیل شد.

برای تهیه بلیط هواپیما و رزرو تورهای خارجی می توانید از طریق سامانه هوشمند گل بلیط بهترین خدمات را دریافت نمایید.

 


گردشگریتوریست
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد