شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

معلم و راهنما: انتخابی برای جهت یابی زندگیمعلم و راهنما: انتخابی برای جهت یابی زندگی

فرارسیدن 12 اردیبهشت ماه ، روز شهادت استاد بزرگ شهید مرتضی مطهری و روز گرامیداشت مقام و جایگاه والای معلم، بهانه ای شد تا علاوه بر تبریک این روز به تمامی معلمان و اساتید بزرگ  که با عشق، خود را در این مسیر الهی وقف خدمت کردند، بیاییم و بار دیگر برای لحظاتی به معلم و نقش ارزشمند آن در زندگی نگاهی بیاندازیم و این بار فکر کنیم و ببینیم  شخصی که امروز هستیم و جایگاهی که امروز داریم را مدیون و نتیجه تلاش چند معلم و راهنما در زندگی خود می دانیم. توجه کنیم معلمان و راهنمایان زندگیمان چطور به ما در پیدا کردن مسیر زندگیمان  کمک کردند و به ما آموختند که چگونه بتوانیم خودمان را بشناسیم ، توان ها و استعدادهای درونی خود را شکوفا سازیم وتبدیل به شخصی شویم که برای آن پا به این جهان نهادیم. به این فکر کنیم که چه جملاتی و چه رهنمودهایی از این معلمان و راهنمایان ما را در سفر زندگی یاری کردند و همچون چراغی ، تاریکی مسیر پر پیچ و خم زندگی را برای ما روشن ساختند. معمولا وقتی سخن از معلم و راهنما به میان می آید ، ذهن ما به صورت شرطی و ناخودآگاه تصویری از معلم و استاد در حوزه و سیستم آموزش و پرورش را برای ما تداعی میکند اما همه خوب میدانیم که معلم و راهنما در زندگی ما هر چیزی می تواند باشد، خواه شنیدن و یا خواندن سخن یا مطلبی در یک کتاب ، سایت یا مجله ، خواه دیدن رفتار زیبا و نازیبا از شخصی در زندگی که سبب شود هرازگاهی  ما را به دنیای درون خودمان برای کمی تامل و اندیشیدن بکشاند و برایمان بیان کننده درسی از زندگی باشد.

برای مثال تور لیدر یا راهنمای تور می تواند  شخصی باشد که شاید بدین روز به او به عنوان یک معلم و کسی که  می تواند نقش هدایت و رهبری مسافران در سفر را ایفا کند ، نگاه نکرده باشیم.

اگر زندگی را همانند سفری تصور کنیم و نقش معلم و راهنما را به مثابه چراغ راه و روشن کننده مسیر زندگی بدانیم، تور لیدر هم دقیقا می تواند چنین نقشی را در سفر ما ایفا کند و به ما کمک کند چطور بتوانیم بهترین بهره و استفاده را از زمان و بودجه خود بر اساس علایق و هدف هایمان در سفر ببریم و چه مکان هایی را بازدید  و چه تفریحاتی را تجربه کنیم تا سفر لذت بخش تری را در خاطر خود و عزیزان همسفرمان رقم بزنیم. ما مجبور نیستیم ریسک کنیم و تنها تصمیم به پیدا کردن نقشه و مسیر مناسب سفر باشیم. زیرا همیشه افرادی بوده اند که قبل از ما این سفر ها و مسیرها را رفته اند و از خطرات و سختی ها و برعکس از خوشی ها و لذت های آن شناخت کافی پیدا کرده اند. ما اکنون می توانیم تنها با کمک گرفتن از یک راهنما و تور لیدر سفر را برای خود و عزیزانمان راحت تر، ارزان تر و لذت بخش تر کنیم. گل بلیط با خدمات خود ، سفر را برای شما آسان و لذت بخش میکند و لبخند را بر لب های شما می نشاند.


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد