شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

تاثیرات مثبت مسافرت با خانوادهتاثیرات مثبت مسافرت با خانواده

بدون شک هیچ چیز در دنیا مهمتر از خانواده نیست، مسافرت با خانواده تاثیرات روحی و روانی مثبتی خواهد داشت که خانه، ماشین، شغل و .... را هرگز نمی توانیم جایگزین آن کنیم. گاهی آنقدر در کارهای روزانه مان غرق می شویم که یادمان می رود نیاز به استراحت داریم  و باید برای خانواده و خودمان وقت بگذاریم. بخشی از مهمترین خاطره های کودکی ما در سفرهای خانوادگی خلاصه می شود که اکنون با این سفر خیلی پررنگ تر برایمان مرور می شود. وقتی تصمیم به مسافرت با خانواده می گیریم باید تمام مسائل در حد ممکن  مشخص شوند. مسافرت ارزان نیست و با افزایش تعداد اعضا خانواده، هزینه های حمل ونقل، غذا و محل اقامت بیشتر خواهد شد. گذراندن تعطیلات در شهرهای نزدیک و اقامتگاه های نزدیک محل سکونت تان به همراه کودکان می تواند بسیار خاطره انگیز باشد و در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.

تاثیرات-مثبت-مسافرت-با-خانواده

 

انعطاف پذیری

سفر خانوادگی به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارد. از انتخاب موسیقی در ماشین گرفته تا انتخاب رستوران و محل اقامت؛ کودکان و سالمندان علاقه چندانی به نشستن طولانی مدت در ماشین ندارند پس فکری برای سرگرم کردن آنها در ماشین بکنید.

بیشتر بخوانید: چگونه در سفر، کمتر به محیط زیست آسیب برسانیم؟

کسب تجربه

سفر باعث می شود ما بدون فکر کردن به وظایف و مسئولیت هایمان وقت بیشتری را با خانواده بگذرانیم و وقت بیشتری برای گفت و شنود با هم داریم. همچنین می توانیم دور یک میز همه باهم صبحانه، ناهار و شام صرف کنیم و راجع به مشکلات و مسائلی که نمی توانیم آنها را یک نفره حل کنیم، صحبت کنیم. همچنین می توانیم راجع به رویاهای فرزندانمان از آنها سوال کنیم و با آنها به گفتگو بپردازیم. دانستن و بیان تجربیات می تواند باعث رشد و پیشرفت اعضای خانواده شود.

رسیدن به آرامش

سفرهای خانوادگی ما را برای مدتی از زندگی عادی و مشغله هایمان دور می کند و باعث رسیدن به آرامش ذهنی و جسمی می شود. ممکن است ما در سفر استرس هایی نظیر بازدید از جاهای دیدنی جدید و دانستن زبان دیگر و غیره داشته باشیم ولی این یک استرس مثبت است. همچنین وجود افراد خانواده در کنارمان باعث کاهش استرس می شود و حقیقتا احساس خوشبختی و نشاط می کنیم.  


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد