شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

فستیوال های اردیبهشت ماه تایلندفستیوال های اردیبهشت ماه تایلند

هر ماه در تایلند فستیوال یا جشنواره های مختلفی به مناسبت های گوناگون برگزار می شود. اگر شما نیز قصد سفر به تایلند را دارید شاید برایتان جالب باشد، در زمانی که آنجا هستید فستیوال های تایلند را بدانید و در آن ها شرکت کنید. گل بلیط در این مطلب اسامی جشن های توریستی تایلند در ماه می که مصادف با اردیبهشت ماه است را به همراه زمان و توضیحی در مورد خود برنامه به شما می گوید. جشنواره های کم اهمیت تر معمولا نامشان (ngan به معنی «جشنواره») است. بعضی از جشنواره هایی که در این مطلب معرفی می کنیم؛ به عنوان تعطیلات ملی تایلند تعریف می شوند. تقریبا تمام جشنواره های تایلندی یک جنبه مذهبی دارند. بیشتر کسانی که در فستیوال های تایلند شرکت می کنند هندو هستند و علت شرکت آن ها احترام به خدایان، انجام آیین های باستانی و رژه هایی با لباس مخصوص است.

وایساخا پوجا یا Visakha Puja

این فستیوال در ماه آوریل و یا 18 می در سراسر کشور تایلند وقتی که ماه کامل است برگزار می شود. فستیوال وساک یا روز بودا یکی از مهم ترین مراسم مذهبی پیروان بودا در مالزی، تایلند و ... است چراکه آن ها معتقدند در این تاریخ تولد، روشنگری و مرگ بودا رخ داده است. در سالگرد بودیسم، بودایی‌ها به معابد می‌روند و با تقدیم هدایا به راهبان، از آن‌ها می‌خواهند که برایشان دعا کنند. از دیگر کارهایی که پیروان بودا در این روز انجام می دهند می توان به روشن کردن شمع و عود، صدا درآوردن زنگ‌ های ناقوسی‌ شکل، تبرک شدن با آب‌های دعا خوانده، غسل مجسمه‌های بودا و پیشکش کردن غذا، لباس و میوه به راهبان اشاره کرد.

وایساخا-پوجا-یا-Visakha-Puja

راک نای یا Raek Na

این جشن در پارک سانام لوانگ در بانکوک و در اوایل ماه می برگزار می شود. راک نای مراسم شکار سلطنتی به منظور آغاز فصل کاشت برنج است؛ رهبران برهمایی برای گاو مقدس و خروس سلطنتی لباس می برند و به تفسیر مفاهیم، جهت پیش بینی میزان و عملکرد برنج سال می پردازند.

راک-نای-یا-Raek-Na

جشن راکت یا Rocket Festival

نام دیگر این جشن بون بنگ فای Bun Bang Fai است که در استان یاسوتون و در اواخر هفته ی اواسط ماه می برگزار می شود. کشاورزان و مردم قبل از شروع فصل کاشت برنج؛ راکت یا موشک های رنگی و چوبی درست می کنند و به آسمان می فرستند. آن ها با این کار از خداوند تقاضا و یا دعای سال پر باران می کنند تا زمین های برنج رشد بیشتری داشته باشند. در این مراسم رسم است که سازنده بهترین راکت انتخاب شود و اگر راکت کسی روشن نشود او را درون گل و لای می اندازند. پخش موسیقی سنتی زنده، گردهم جمع شدن مردم و... از سایر رسوم برگزاری این جشن می باشد.

جشن-راکت-یا-Rocket-Festival

همچنین جشن های دیگری در تایلند در ماه های ژوئن، سپتامبر و اکتبر برگزار می شود که با خرداد تا مهر ماه مصادف است. این جشن ها شامل فستیوال ارواح تایلند Phi Ta Khon ، فستیوال شمع Candle Festival، فستیوال گیاه خواری و ... می شود. اگر شرکت در این جشن ها برای شما نیز جذاب بوده است و دوست دارید تا در آن ها شرکت کنید؛ می توانید جهت خرید بلیط هواپیما و یا رزرو تور تایلند به بخش تورها سر بزنید و از تخفیفات ویژه آن بهره مند شوید.   منبع: roughguides.com مترجم:نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد