شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

فرودگاه آتاتورک و دبی؛ میانبر های پروازی جهانفرودگاه آتاتورک و دبی؛ میانبرهای پروازی جهان

حالت ایده آل همگی ما این است که یک پرواز مستقیم سوار شویم و به مقصد مورد نظر خود برسیم. اما چیزهایی از قبیل نبود مسیرهای پروازی مستقیم به علت تعداد محدود، تحریم، ارزان تر شدن هزینه سفر و... سبب چند مقصدی شدن سفرها شده است. اغلب این پروازهای غیر مستقیم در فرودگاه بین المللی آتاتورک و دوبی می نشینند. این دو میانبر پروازی پایانه ای مهم برای صنعت گردشگری محسوب می شود. در این مطلب گل بلیط توضیح کوتاهی در مورد این دو فرودگاه به شما می دهد تا اگر گذرتان به این فرودگاه ها افتاد، راحت تر در آنجا وقتتان را بگذرانید.

فرودگاه بین المللی آتاتورک

فرودگاه آتاتورک، فرودگاه اصلی ترکیه و مقصد اصلی پروازهای داخلی و خارجی است که به یاد بنیان‌گذار جمهوری ترکیه، آتاتورک نامگذاری شده است. این فرودگاه دارای دو پایانه مسافربری است که با یکدیگر ارتباط دارند. ترمینال داخلی سابق قدیمی تر و کوچکتر از دو پایانه است و به طور انحصاری در داخل کشور در ترکیه حمل و نقل می شود. همچنین

این فرودگاه دارای یک ترمینال حمل و نقل اختصاصی از جمله امکانات برای حمل بار رادیواکتیو و یخچال است.

فرودگاه-ترکیه   فرودگاه-اتاترک

از آوریل سال 2019، این فرودگاه فقط برای حمل و نقل، تعمیر و نگهداری فنی، حمل و نقل عمومی، تاکسی هوایی، پروازهای تجاری، هواپیماهای دولتی و دیپلماتیک در دسترس است، در حالی که پروازهای تجاری در فرودگاه تازه وارد استانبول انجام می شود. خدمات این فرودگاه شامل لانژ، هتل، ,WIFI و اینترنت، ترانزیت، اتاق استراحت و... می شود.

فرودگاه بین‌المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه اصلی امارات متحده عربی محسوب می شود که پررفت‌ و آمدترین فرودگاه جهان برای جابه‌جایی مسافران محسوب می‌شود.

فرودگاه-دبی-

همچنین این فرودگاه رتبه سوم و ششم را به ترتیب برای پر رفت و آمدترین فرودگاه برای تعداد مسافر و جابه جایی بار داراست.

فرودگاه دبی 3 پایانه ترمینال دارد که ترمینال 3 آن دومین سازه بزرگ جهان و به لحاظ مساحت بزرگترین فرودگاه جهان شناخته شده است. ترمینال 1 دارای سالن اجتماعات D، ترمینال 2 از دو ساختمان اصلی دیگر جدا شده و ترمینال 3 به سالن اجتماعات A، B و C تقسیم می شود. قسمت بار این ترمینال قادر به حمل 3 میلیون تن بار در سال است.

فرودگاه-دبی- فرودگاه-دبی-

خدماتی که در این فرودگاه ارائه می شود بسیار گسترده است که شامل کافی شاپ، سالن ناهارخوری، مراکز خريد، وای فای، صرافی و تبدیل ارز، خدمات vip، اتاق جلسات، اتاق کودک، نمازخانه، اتاق سیگار، اجاره خودرو، حمام، درمانگاه، داروخانه، اتاق استراحت، هتل، باشگاه ورزشی، اتاق ماساژ، موسیقی زنده و... می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت فرودگاه دبی، خدمات خاص آن همچون وای فای، اتاق استراحت، خدمات vip و... را از قبل رزرو یا خریداری نمایید.

 

  نویسنده و مترجم: نوشین ذاکری  


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد