شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

مهمان غذای متبرک حضرت رضا شویدمسافران مشهد غذای متبرک حضرت، مهمان می شوند

اگر برای تعطیلات نوروز به شهر مشهد سفر می کنید؛ خوردن غذای متبرکه حرم امام رضا را از دست ندهید.

بیشتر گردشگرانی که به مشهد سفر می کنند یکی از دلایلشان برای انتخاب این شهر جنبه مذهبی و زیارت حرم امام رضا(ع) است.

از میان این زائران و حتی ساکنان شهر مشهد بسیاری آرزوی این را دارند تا یکبار مهمان امام مهربانی ها شوند.

آستان قدس رضوی در جهت بهره مندی عادلانه و گسترده مردم از غذای حضرت، طرح توزیع الکترونیکی دعوت نامه مهمانسرای امام رضا (ع) تحت عنوان «نعیم رضوان» را در یک سال اخیر راه اندازی کرد.

در این طرح تمامی مردم ایران می توانند با کد ملی خود حداقل یکبار در هر 2 یا 3 سال از غذای حضرت اطعام شوند.

گل بلیط در این مطلب به زائران علاقه مند به دریافت غذای حضرت آموزش می دهد که چطور در این طرح ثبت نام کنند.

ابتدا بایستی به حرم مطهر رضوی بروید سپس از طریق اینترنت، اپلیکیشن یا برنامک رضوان را نصب کنید. در گام بعدی باید موقعیت مکانی یا به عبارتی GPS یا همان Location تلفن همراه خود را فعال کنید.

حالا اجازه دسترسی به اپ رضوان را دارید. سپس بایستی وارد بخش غذای متبرک حضرتی شوید و در این قسمت شماره موبایل خود را وارد کنید. یک کد از طریق پیامک با سرشماره 8800 به شماره موبایلتان ارسال می شود که بایستی آن را در اپ وارد کنید.

پس از این که یک نام کاربری مثل اسم و فامیلتان را وارد کردید؛ شما وارد سیستم قرعه کشی غذای روزانه حضرت می شوید.

نکته اینجاست که اگر برایتان پیامک بیاید شما در قرعه کشی برنده شده اید و اگر پیامکی دریافت نکردید منتظر باشید تا در روزهای آینده آن را دریافت کنید.

اگر ساده بخواهم برایتان بگویم بدین شکل است که همه این پیامک را دریافت می کنند اما چون روزانه به صورت تصادفی 8 هزار پیامک ارسال می شود؛ زمان دقیق دریافت پیامک مشخص نیست.

اتفاق خوب این است که هر کسی که این پیامک را دریافت کند می تواند حداکثر 4 مهمان با خود ببرد. اما مهمانان نباید قبلا از سفره اطعام رضوی بهره مند شده باشند.

اگر برای تعطیلات نوروز به شهر مشهد سفر می کنید؛ خوردن غذای متبرکه حرم امام رضا را از دست ندهید.

اگر شما پیامک رمز اختصاصی برای استفاده از غذای حضرت را دریافت کرده اید بایستی به آدرس سایت www.mehmansara.razavi.ir و یا بخش غذای متبرک حضرتی در اپلیکیشن رضوان بروید و ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

در این قسمت شما بایستی کدملی و تاریخ تولد خود و همراهان را وارد کنید و سپس تاریخ مورد نظرتان را برای اطعام از غذای حضرت انتخاب کنید.

اگر ظرفیت تمامی تاریخ ها تکمیل شده است می توانید بعدا و مجددا برای انتخاب تاریخ مراجعه کنید چرا که این کد اختصاصی دعوت نامه تا 2 سال اعتبار دارد.

همچنین شما می توانید با رمز خود، کدملی هر فرد دیگری را که مایلید غذا را به او ببخشید، وارد کنید. بنابراین لازم نیست که نام خود شما در میان این 5 نفر باشد.

فراموش نکنید که یک روز قبل از تاریخ موعود، یا در همان روز جهت دریافت دعوت نامه کاغذی به حرم مطهر رضوی مراجعه کنید و حتما بایستی تمامی افراد کارت شناسایی به همراه داشته باشند.

در صورتی که به هر دلیلی می خواهید از این غذای حضرت انصراف دهید یا تاریخ آن را تعویض کنید؛ بایستی حتما 12 ساعت قبل از زمان موعود این عملیات را از طریق سایت و یا اپلیکیشن انجام دهید.

اگر تا به امروز از وجود چنین طرحی مطلع نبوده اید و حال می خواهید به حرم رضوی بروید تا شانس خود را امتحان کنید؛ برای خرید بلیط های لحظه آخری و یا رزرو تور مشهد می توانید به آدرس www.golbilit.ir مراجعه کنید.

 

نویسنده: نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد