شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

عجیب ترین اطلاعات در مورد ایفلعجیب ترین و کامل ترین اطلاعات در مورد ایفل

امروز 11 فروردین برابر با 31 مارس و صد و سی امین سالگرد ساخت برج ایفل می باشد. گل بلیط در نظر دارد به این مناسبت کامل ترین، جذاب ترین و عجیب ترین اطلاعات در مورد این برج معروف را به شما بگوید. برج ایفل پر بازدیدترین و رمانتیک ترین بنای جهان است که در مرکز شهر پاریس و در میدان شان دو مارس ساخته شده است و آنچنان برای همگان جذاب بوده که بیش از 30 کپی از آن در کشورهای مختلف ساخته شده!

شناخت برج ایفل

برج ایفل در حال حاضر نماد فرانسه است در حالی که این سازه تنها قرار بود برای برگزاری یک نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شود. ساخت این برج از سال 1887 تا 1889 و به عبارتی دقیق تر 2 سال و 2 ماه طول کشید. این برج 324 متر ارتفاع، یک هزار و 665 پله و بیش از 10 هزار تن وزن دارد و دارای 3 طبقه و 9 آسانسور است. نقاشی این برج به اندازه وزن 10 فیل رنگ برده است. طراح این سازه معروف گوستاو ایفل بود که نام خودش رو بر روی این برج گذاشت و در بالاترین طبقه این برج برای خودش یک آپارتمان شخصی ساخت. از دیگر کارهای معروف این معمار فرانسوی، طراحی سازه درونی مجسمه آزادی است. البته که در حال حاضر برج جده بلندترین برج جهان محسوب می شود اما ایفل نیز تا سال 1931 لقب مرتفع ترین برج را به همراه خود داشت و در سال 2011 نیز بخاطر بازدید 6 میلیون و 980 هزار نفر از برج؛ پر بازدید کننده ترین بنای تاریخی جهان شناخته شد.

عجیب-ترین-و-کامل-ترین-اطلاعات-در-مورد-ایفل

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید ایفل به دلیل تغییرات آب و هوایی تا 15 سانتی متر ممکن است اندازه اش تغییر کند.

از اتفاق های عجیبی که برای این برج افتاده است می توان به فروخته شدن آن توسط کلاهبرداری به نام ویکتور لوستیگ در سال 1925 به تاجری به نام آندره پوسیون اشاره کرد. همچنین جالب است بدانید که در سال 2007 زنی به نام اریکا لاتور ایفل با این برج ازدواج می کند!

به طور کلی دو اتفاق مهم سیاسی برای برج ایفل رخ داده است. که شامل موارد زیر می شود:

در جنگ جهانی اول با نصب یک فرستنده رادیویی به بالای ایفل و ضبط مکالمات تلفنی، فرانسوی ها توانستند از حمله آلمانی ها به پاریس جلوگیری کنند. در جنگ جهانی دوم وقتی هیتلر به پاریس آمده بود و می خواست از ایفل بازدید کند؛ مهندسان این برج برق را قطع کردند تا او مجبور شود تمام یک هزار و 665 پله را با پای پیاده بالا برود! به لحاظ موقعیت جغرافیایی یک سمت برج ایفل رود سن و سمت دیگرش عمارت لزنولید وجود دارد. عمارت لزنولید گنبدی شکل است و در آن مقبره ناپلئون بناپارت وجود دارد. این کلیسا کاربردهای مختلفی همچون موزه، بیمارستان، خانه بازنشستگی و آرامگاه دارد.

مسیرهای رفتن به برج ایفل با وسایل نقلیه مختلف

برای رسیدن به برج راه های زیادی وجود دارد و انواع وسایل نقلیه عمومی نیز در دسترس هستند، البته اگر مایل باشید می توانید با استفاده از وسایل نقلیه شخصی خودتان نیز به برج ایفل برسید. در ادامه به بررسی چگونگی رسیدن به این برج با استفاده از وسایل نقلیه گوناگون می پردازیم.

با مترو:

مترو یکی از رایج ترین وسایل برای رفت و آمد در پاریس است. 3 خط مترو از این برج عبور می کنند و در کنار آن ایستگاه دارند. خط زرد ایستگاه تروکادرو (Trocadero): از این ایستگاه تا برج باید 14 دقیقه پیاده روی کنید. خط سبز ایستگاه بیر-حکیم (Bir-hakeim): از این ایستگاه باید 10 دقیقه پیاده روی کنید تا به برج ایفل برسید. خط بنفش ایستگاه مدرسه نظامی یا میلتری اسکول (military school): از این ایستگاه تا آن جا هم 14 دقیقه پیاده طول می کشد.

با قطار سریع RER:

باید در ایستگاه میدان شان دو مارس (Champ de mars) از قطار پیاده شوید، این ایستگاه را با نام برج ایفل نیز می شناسند. از این ایستگاه تا برج 7 دقیقه باید پیاده بروید.

با اتوبوس:

با استفاده از چند خط به ایفل خواهید رسید. خط نارنجی رنگ (اتوبوس های شماره 82)، ایستگاه برج ایفل: از این ایستگاه با 3 دقیقه پیاده روی به برج خواهید رسید. خط آبی (اتوبوس های شماره 42)، ایستگاه برج ایفل: 5 دقیقه باید پیاده روی کنید. خط آبی کم رنگ (اتوبوس های شماره 69)، ایستگاه میدان شان دو مارس: 6 دقیقه پیاده روی نیاز است. خط بنفش (اتوبوس های شماره 87)، ایستگاه چمپ د مارس: 6 دقیقه پیاده روی نیاز است. خط قرمز (اتوبوس های شماره 72)، ایستگاه برج ایفل: باید 8 دقیقه پیاده روی کنید.

با دوچرخه:

از محله های مختلف پاریس می توانید دوچرخه اجاره کرده و خود را به برج ایفل برسانید فقط باید توجه داشته باشید که بردن دوچرخه تا پایه برج ممکن نیست و باید کمی دورتر دوچرخه ها را پارک کنید. ایستگاه هایی برای این کار در اطراف برج وجود دارند که در فاصله 1 تا 5 دقیقه ای برج قرار گرفته اند.

با قایق:

رودخانه سن در فاصله کمی از برج ایفل قرار گرفته است به همین خاطر با قایق هم می توانید خود را به آن جا برسانید. نزدیک ترین ایستگاه به برج ایفل باتوباس (Batobus eiffel tower) نام دارد. اگر در این ایستگاه از قایق پیاده شوید با 4 دقیقه پیاده روی به آن جا خواهید رسید.

دیدنی های اطراف

میدان شان دو مارس | Champ de Mars: فاصله 750 متر پل الکساندر سوم | Pont Alexandre III: فاصله 2.3 کیلومتر موزه لزنولید | Les Invalides: فاصله 2.1 کیلومتر شانزلیزه | Champs-Élysées: فاصله 2.6 کیلومتر

 

 

  نویسنده: نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد