شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

نکاتی درباره سفر از یک جهانگرد آمریکایینکاتی درباره سفر از یک مسافر حرفه ای

یک جهانگرد آمریکایی بعد از 9 سال سفر به بیش از 50 کشور دنیا،  بهترین نکات و تجربیات خود را برای داشتن سفری بهتر، شادتر و مقرون به صرفه تر در این مقاله بیان کرده است. ما در مجله گل بلیط قسمتی از این تجربیات را برایتان بازگو می کنیم.

چطور سفری آسان و شاد داشته باشیم:

1-  صبر داشته باشید

اتفاق هایی هستند که غیر قابل کنترل هستند. زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که خودتون رو اذیت کنید و دیگران رو برنجانید. مثلا اگر اتوبوست رو از دست دادی؛ بدون نگرانی می تونی منتظر اتوبوس بعدی باشی.

دستگاه خودپرداز پول نداره؟ چه اشکالی داره اگر سفر جاده ای به شهر بعدی داشته باشید...

بعضی اوقات اتفاق های غیر قابل پیش بینی در سفر رخ می دهند، فقط کافیه یک نفس عمیق بکشید و به این فکر کنید که شاید بدتر از این هم می شد.

2- زود از خواب بیدار شوید

برای دیدن بهتر جاذبه های شهر قبل از طلوع آفتاب بیدار شوید تا از بقیه گردشگران جلوتر باشید. همچنین صبح زود زمان جادویی برای عکاسی می باشد و برقراری ارتباط با افراد محلی ای که آماده رفتن به سر کار هستند راحت تر است.

نکاتی درباره سفر

3- گاهی با خودت بخند

مطمئنا هنگام مسافرت به مکان های جدید بارها شبیه احمق ها به نظر میرسی، بجای اینکه خجالت بکشید به خودتان بخندید، نترسید و زندگی را جدی نگیرید. فقط کافیه آروم باشی!

4- برای لذت بردن از سفرتون آهسته حرکت کنید

لطفا سعی نکنید 6 کشور را در طول 6 هفته سفر کنید. تمام اتفاق های خوب زمانی رخ می دهند که واقعا برای کاوش و سفر خود وقت می گذارید تا چیزهای جدید کشف کنید و با افرادی که مشتاقانه شما را نشان می دهند آشنا شوید.

من صادقانه می تونم بگم که هیچ یک از بهترین تجربه هایم در اولین روزهای سفرم نبوده است. برای بیشتر لذت بردن مکان های کمتری رو انتخاب کنید ولی زمان بیشتری رو در اونجا سپری کنید.

5- عکس زیاد بگیرید

به این نکته توجه کنید که شما ممکن است فقط همین یک بار در طول زندگیتون به اون مکان سفر کرده باشید و تجربه آشنایی و ملاقات با افراد محلی آنجا را داشته باشید، پس عکس زیاد بگیرید. نگران نباشید؛ مانند یک توریست باشید. عکس های عالی سوغاتی های نهایی هستند.

6- راحتی خود را کنار بگذارید

خود را به چالش بکشید و کارهایی را بکنید که بطور عادی اضطراب به شما می دهند. هرچه این کار را بیشتر انجام دهید اضطراب شما بیشتر از بین می رود. مثلا در ارتباط با افراد جدید مشکل دارید؟ با همه شروع به صحبت کنید. از امتحان کردن غذاهای جدید می ترسید ؟ عجیب ترین غذایی که می توانید پیدا کنید، بخورید.

انجام این کار در سفر خیلی خوب است، چون در سفر همه چیز جدید و متفاوت است و هیچ کس شمارو نمی شناسه پس می تونید دوباره متولد بشید.

نکاتی درباره سفر

7- ذهن خود را باز نگه دارید

در مورد سبک زندگی و آداب و رسوم دیگران که متفاوت با شما هستند، قضاوت نکنید. به نظراتی که با آنها موافق نیستید گوش دهید. متکبر نباشید، همدلی را تمرین کنید و تا با کفش دیگری راه نرفته اید آن را قضاوت نکنید.

امکانات، عقاید، مذهب و آداب و رسوم مختلف را بپذیرید، سوال بپرسید؛ لازم نیست با همه موافق باشید. اما مطمئنا از چیزهایی که در طول سفر می آموزید، تعجب خواهید کرد.

8- کارت خودپرداز و اعتباری اضافی همراه داشته باشید

اگر اطلاعات کارت بانکی شما به سرقت بره یا توسط دستگاه خود پرداز خورده بشه و شما در یک کشور خارجی باشید مطمئنا به مشکل خواهید خورد. پس حتما یک کارت اعتباری پشتیبان داشته باشید.

9- آدرس هتل خود را یادداشت کنید

گاهی اوقات پس از یک پرواز طولانی یا در حال بازی کردن با گوشی هوشمند، باتری شما می تواند تمام شود و اگر آدرس محل اقامتتان داخل گوشی شما باشد و آنرا یادداشت نکرده باشید؛ چگونه می خواهید تاکسی بگیرید؟

هرچند این کار ممکنه بسیار مسخره به نظر برسه ولی من به شما توصیه می کنم حتی بعد از پذیرش در هتل حتما شماره تماس هتل را نیز در کنار آدرس آن در کاغذی یادداشت کنید و همراه داشته باشید.

نکاتی درباره سفر

10- در سفر ولخرجی نکنید

من به شدت طرفدار سفر کم هزینه هستم چون این امکان رو بهم میده تا بیشتر سفر کنم و بیشتر از دنیای جذاب اطرافم لذت ببرم و تجربه کسب کنم. شما می توانید در بسیاری از نقاط دنیا به قیمت 50 دلار در روز سفر کنید.

سخن آخر:

نیاز  نیست تمام دارایی های خود را بفروشید و مانند من به یک بی خانمان تبدیل شوید. فقط بیشتر سفر کنید. با تعطیلات آخر هفته شروع کنید و بعد ممکنه سفر بعدی تون در یک کشور دیگری باشید. ماشین جدید، پروژه بازسازی خانه، خرید گوشی موبایل جدید می تواند صبر کند. اگر واقعا می خواهید سفر کنید باید این کارها را بکنید. گرفتن مرخصی و استراحت شغلی مطمئنا امکان پذیر است.

این دنیای بزرگ، زیبا، هیجان انگیز و جذاب در خارج از شهر منتظر شماست. برخی از آنها را هم اکنون ببینید نه بعدا....

 

مترجم: مژده ندمایی

منبع: expertvagabond


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد