شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

رزرو بلیط چارترچارتر چیست؟

به منظور داشتن پرواز مطمئن و بدون دردسر مهم ترین قدم داشتن اطلاعات مناسب است . هنگام خرید بلیط هواپیما یکی از مواردی که با آن روبرو می شویم ، بلیط چارتر می باشد . چارتر اصطلاحی است که مورد استقاده آژانس های مسافرتی قرار می گیرد . در این مقاله اطلاعاتی را در زمینه بلیط چاتر در اختیار شما قرار می دهیم . با ما همراه باشید...

رزرو بلیط چارتر

بلیط چارتر را نمی توان از شرکت های هواپیمایی خریداری نمود و این نوع بلیط را تنها می توانید از شرکت های چارتر کننده و آژانس ها خریداری نمایید . مسیرهای پرتردد توسط این شرکت ها به صورت سالیانه یا فصلی اجاره می شوند و بهای بلیط چارتر توسط شرکت های چارتر کننده تعیین می شود . شرکت های چارتر کننده به صورت عمده بلیط ها را از قبل رزرو می کنند و در آینده به مسافران می فروشند ، به همین دلیل قیمت بلیط هواپیما چارترمتغیر است .

بلیط چارتر چیست

کلمه چارتر به معنی اجاره به صورت دربست می باشد ، که در اجاره هتل ، قطار و سایر وسایل حمل و نقل هم به کار می رود . در کشور ایران اصطلاح چارتر بیشتر برای بلیط هواپیما به کار می رود . به عنوان مثال یک آژانس مسافرتی بلیط های مربوط به برخی از مسیرهای پرتردد مانند سفر به مشهد را به صورت عمده خریداری می کنند . مطمئنا در صورت خرید عمده هزینه ی کمتری را صرف خواهند کرد ، بنابراین خرید بلیط چارتر برای شرکت ها و آژانس های مسافربری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.

همان طور که ذکر شد قیمت بلیط چاتر متغیر است ، به همین دلیل ممکن است در هواپیما با فردی روبرو شوید که بلیط همان پرواز را نصف مبلغ یا بیشتر از مبلغی که شما پرداخت کرده اید ، خریده باشد . دلیل نوسان قیمت بلیط چارتر در زمان های مختلف به شرایط شرکت چارتر کننده بستگی دارد . اگر شرکت چارتر کننده به هر دلیلی نتواند بلیط هایش را به فروش برساند باید هزینه تمام بلیط ها را خودش پرداخت کند .  به همین دلیل در صورتی که زمان پرواز نزدیک شود شرکت چارتر کننده بلیط هایش را ارزان تر ارائه خواهد داد ، در این صورت می تواند میزان ضرر را به کمترین مقدار کاهش دهد . به صورت سالیانه پروازهای مسیرهای پرتردد مانند تهران – کیش توسط شرکت ها رزرو می شوند . توجه داشته باشید که شرکت های چارتر کننده می توانند در تعطیلات بلیط هایشان را گران تر از شرکت های هواپیمایی بفروشند .


بیشتر بخوانید: مزایای خرید آنلاین بلیط هواپیما


مزایای بلیط چارتر

به منظور تهیه بلیط چارتر مسافران می توانند با کمی حوصله بلیط مورد نظر را جستجو کنند و با قیمت کمتر آن را تهیه کنند ، این مورد یکی از مهم ترین مزیت های بلیط چارتری به حساب می آید . شرکت های چارترکننده همواره در تلاش هستند تا بلیط ها را با سود کمتر به فروش برسانند ، به همین دلیل امروزه از طریق روش های مختلف مانند شبکه اجتماعی در زمینه فروش بلیط چارتر اطلاع رسانی می کنند . البته نیازی نیست برای خرید بلیط چارتر وارد سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف شوید ! تنها کافی است به وب سایت گل بلیط مراجعه نمایید . وب سایت گل بلیط از یک موتور جستجوی پیشرفته برخوردار است که به منظور جستجوی بلیط های چارتری برای رفاه حال متقاضیان عزیز طراحی شده است . با مراجعه به وب سایت گل بلیط می توانید لیستی از پروازهای چارتری را مشاهده نمایید و بلیط مورد نظر خود را با صرف چند دقیقه وقت خریداری کنید .

معایب بلیط چارتر

بلیط چارتر قابلیت کنسلی ، استرداد و تغییر ساعت و روز پرواز را ندارد و در صورتی که یک اتفاق غیره منتظره برای مسافر پیش بیاید بلیط سوخت می شود ، که یکی از معایب بلیط های چارتری محسوب می شود . یکی دیگر از معایب بلیط چاتری این است که برای کودکان هیچ گونه تخفیفی قائل نمی شود . در این صورت هزینه پرواز کودکان همانند بزرگسالان محاسبه خواهد شد . اما در هر صورت ارزان بودن بلیط چارتر یکی از مزایای مهم است که باعث می شود مسافر به خرید این نوع بلیط ترغیب شود . در نهایت بلیط چارتر با توجه به نزدیک شدن به زمان پرواز به دلیل اینکه قابلیت کنسلی و تغییر زمان پرواز را ندارد ، ارزان تر فروخته می شود .


 


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد