شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

دو سوم کلیسای نوتردام سوختدو سوم کلیسای نوتردام سوخت

عصر دیروز کلیسای نوتردام در پاریس به دلیل نامشخصی شروع به سوختن کرد. به گزارش گل بلیط، این کلیسا با قدمتی 850 ساله یکی از معروف ترین نمادهای فرانسه بود که روز گذشته بیش از 8 ساعت در آتش سوخت.

کلیسای-نوتردام

دفتر ریاست جمهوری فرانسه ساعت سه بامداد ضمن اعلام خاموش شدن آتش اعلام کرد: برج نوتردام امن است اما دو سوم سقف، مناره مخروطی و ناقوس باستانی در نتیجه آتش سوزی تخریب شده است. این آتش‌سوزی تلفات جانی نداشت و فقط در جریان خاموش کردن آتش یک آتشنشان مجروح شد. ماموران آتش‌نشانی موفق شدند تعداد زیادی از گنجینه‌ها و آثار هنری موجود در این کلیسای نوتردام را به بیرون منتقل کنند. گفته می شود که علت وقوع آتش سوزی احتمالا تعمیرات در جهت بازسازی داخل این کلیسا بوده است. تحقیقات درباره علت دقیق آتش‌سوزی در این بنای تاریخی در حال انجام است. این بنای تاریخی چندهزار ساله به دلیل رمان گوژپشت نوتردام ویکتور هوگو در میان مردم جهان شهرت دارد. در پی وقوع این حادثه مقامات بسیاری از کشورها ابراز تاسف کردند.

کلیسای-نوتردام                                                                      

 

 نویسنده: نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد