شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

در زیر آب ها چه می گذرد؟قصرهای زیر آب؛ مکانی جذاب برای گردشگران ماجراجو

در زیر آب های اقیانوس ویرانه های شگفت انگیزی از تمدن های باستانی کشف شده است که همه ما از وجود آن ها غافل بوده ایم. طبق بررسی باستان شناسان و دانشمندان، امروزه انسان ها تنها حدود 3 تا 5 درصد از سطح اقیانوس ها را توانسته اند کشف کنند. ما در سایت گل بلیط قصد داریم که 5 قصر در عمق اقیانوس ها که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است به شما معرفی کنیم.

1. شهر گمشده کریشنا

وجود شهر افسانه ای کریشنا در شهر دهلی تا زمان های طولانی چیزی جز اسطوره نبود. اما در سال های اخیر گروهی از دانشمندان هند به طور تصادفی توانستند آثاری از این شهر افسانه ای و مدفون شده را در سواحل شمال غربی هند در نزدیکی خلیج کامبای یا خمبات کشف کنند. حالا دانشمندان می دانند که نه تنها شهر کریشنا یک افسانه نبوده است بلکه قدمت این مکان واقعی و قدیمی به 12 هزار سال قبل برمی گردد. در حال حاضر شهر قدیمی کریشنا به دلیل سیل و بالا آمدن سطح آب در زیر دریا مدفون است.

2. قصر پادشاهی کلئوپاترا

پس از یک هزار و 600 سال، قصر پادشاهی کلئوپاترا در سواحل اسکندریه مصر کشف شد.کلئوپاترای هفتم فیلوپاتور، پس از مرگ الکساندر گراند، آخرین فرعون مصر باستان شد. او یکی از اعضای خانواده سلطنتی بطلمیوسی بود. این خانواده اصالتی یونانی داشتند و بدین ترتیب از صحبت به زبان مصری خودداری می کردند. مردم بر این باور هستند که امپراطوری کلئوپاترا به علت زلزله و امواج جزر و مد نابود شده است اما دانشمندان متوجه شدند که کل شهر به طور کامل با تمام مصنوعات، مجسمه ها، ستون ها و دیگر زیبایی های کاخ کلئوپاترا در زیر آب های سواحل اسکندریه مصر مدفون شده است. در سال 1998 گروهی از باستان شناسان دریایی، به رهبری فرانک گودویو، شروع به حفاری شهر باستانی کلئوپاترا کردند. در این کاوش ها باستان شناسان توانستند که پایه های کاخ، کشتی خرابه ها، ستون های گرانیت قرمز و مجسمه های الهه ایسیس، بلوک بزرگ کوارتزیت با حکاکی یک فرعون، کتیبه، سینگز و... کشف کنند. تعداد یافته های این دانشمندان به حدی زیاد بوده است که دولت مصر تصمیم گرفته است موزه ای در زیر آب برای توریست ها احداث کند.

 

در-زیر-آب-ها-چه-می-گذرد

3. بنای تاریخی یوناگونی

در اقیانوس آرام بنای تاریخی یوناگونی را در ژاپن و در آب های اقیانوس آرام کشف کردند. در سال 1987، در حالی که یک مربی غواصی به دنبال سایتی مناسب برای غواصی و شیرجه در آب های اقیانوس آرام در نزدیکی شهر یوناگونی می گشت؛ یک سازه شگفت انگیز را در 20 فوت زیر سطح آب کشف کرد. این سازه هرم مانند از چندین ستون و پله تشکیل شده است و شبیه به ایستگاه بزرگ برای خدایان دریایی و یا تا حدودی مانند آمفی تئاتری با مراحل عظیم و بلوک های سنگی می باشد. گروهی از باستان شناسان معتقدند که این سایت طبیعی مربوط به حدود 20 میلیون سال پیش می شود. بعضی از محققان معتقدند که این ویرانه ها بخشی از سرزمین افسانه قوم گمشده مو است.

 

در-زیر-آب-ها-چه-می-گذرد

4. بقایای امپراتور کلودیوس

در روم باستان محققان توانستند نیمی از بقایای امپراتوری کلودیوس در شهر زیر آب رفته بایا را با تمامی خیابان ها و مجسمه های امپریالیستی اش در خلیج ناپل کشف کنند. باستان شناسان قدمت این آثار را که در آب‌های ساحل غربی ایتالیا یافت شده است یک هزار و 700 ساله تخمین زده اند. علت مدفون شدن این شهر، فعالیت کوه های آتشفشانی اطراف شهر بایا بوده است. در حال حاضر بعضی از این بقایای کشف شده در موزه باستان شناسی فیلدریانگ برای بازدید علاقه مندان قرار داده شده است.

5. شهر شیر

در زیر آب ها شهر شیرها یا «شی‌چنگ» 130 فوت زیر آب های دریاچه ژیاندائو یا همان جزیره هزار مدفون شده است. محققان قدمت آثار یافته شده از این شهر را مربوط به 2 هزار و 300 سال پیش و سلسله هان می دانند. امروزه این مکان به عنوان یک پارک ماجراجویی برای گردشگران و یک سایت شیرجه برای کسانی که مایل به نگاهی دقیق تر به این ساختمان های باستانی هستند، تبدیل شده است.

 

 

در-زیر-آب-ها-چه-می-گذرد

 

 

  منبع: http://www.messagetoeagle.com/7-enigmatic-ancient-underwater-ruins-our-oceans-are-full-of-secrets/

مترجم: نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد