شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

خدمات VIP و CIP فرودگاه چیست؟چگونه آسان و با آسایش بیشتری سفر کنیم؟

وقتی می خواهیم با هواپیما به سفر برویم با هزار و یک دغدغه مواجه هستیم. از بستن چمدان و خرید بلیط بگیرید تا کشیدن وسایل از خیابان به داخل فرودگاه و گرفتن کارت پرواز که همگی طاقت فرسا است.

حال اگر به تمام این ها تاخیر پرواز، خستگی، همراه داشتن کودک، سنگینی و زیاد بودن وسایل و... اضافه شود ممکن است حتی سفر را به کام ما تلخ کند.

امروزه شرکت های هواپیمایی راه حلی برای این مشکلات در نظر گرفته اند که سفر را بسیار آسان و لذتبخش می کنند. به صورتی که شما می توانید هنگام خرید بلیط هواپیما، خدمات تشریفاتی یا به عبارتی خدمات CIP را نیز خریداری کنید که از صفر تا 100 سفر همراهی شوید.

حالا این سوال پیش می آید که خدمات CIP چیست، چه چیزهایی به مسافران عرضه می کند و یا اصلا همان VIP است؟

ما در گل بلیط پاسخ تمامی این سوالات را به شما می دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه-آسان-و-با-آسایش-بیشتری-سفر-کنیم؟

وی‌آی‌پی VIP مخفف عبارت Very Important Person و به معنای شخص بسیار مهم است که برای افراد مهم سیاسی استفاده می شود.

سی آی پی CIP نیز مخفف عبارت Commercial Important Person است که برای شخصیت های تجاری مثل رؤسا یا سهامداران شرکت های بزرگ به کار می رود.

به طور کلی خدمات فرودگاهی که به cip و vip ارائه می شود یکسان است اما جایگاه افراد  vip در فرودگاه، دوربین های نظارتی که در محل آن ها وجود دارد و محافضان شخصی که همراهیشان می کنند آن ها را با افراد CIP متمایز می کند.

 نکته بعدی هزینه این خدمات ویژه است که در cip توسط خود اشخاص و در vip توسط ارگان یا نهادی که در آن کار می کنند؛ پرداخت می شود.

حالا فکر می کنم که تفاوت بین cip و vip برایتان مشخص شده است و وقت آن رسیده که در مورد خدمات CIP که برای عموم مسافران در دسترس است توضیح دهیم.

خدمات CIP هر فرودگاهی با دیگری ممکن است تفاوت هایی داشته باشد اما کلیت آن بدین شکل است که از درب خانه ماشینی به دنبال شما می آید که چمدان های شما را راننده جابه جا می کند. وقتی به فرودگاه رسیدید افراد ارائه دهنده خدمات سی آی پی چمدان های شما را تحویل می گیرند و به سمت جایگاه شما را همراهی می کنند.

شما بدون صف و از گیت بازرسی اختصاصی، وارد سالن اصلی می شوید و تمامی امور مربوط به تحویل بار و گرفتن کارت پرواز شما توسط افراد ارائه دهنده خدمات سی آی پی انجام می شود. سپس تا زمانی که پرواز شما انجام شود به سالن بیزینس لانچ یا بیزینس لانژ راهنمایی می شوید. در طول این مدت شما می توانید از انواع نوشیدنی های سرد و گرم، سالاد و غذاهای سبک به صورت رایگان استفاده کنید.

همچنین شما می توانید از سایر تجهیزات موجود که شامل کامپیوتر، پرینتر،اینترنت پر سرعت، اتاق سیگار، روزنامه ها و مجلات روز می شود استفاده کنید. اگر احساس می کنید که به استراحت یا استحمام نیاز دارید می توانید از قبل سوئیت های مخصوص داخل فرودگاه را رزرو و هزینه آن را پرداخت و از آن ها استفاده کنید. یا حتی جلسات کاری خود را در اتاق vip برگزار کنید.

  • اگر امکانات خدمات CIP برای شما جذاب بوده می توانید با خرید از سایت گل بلیط، از خدمات تمامی فرودگاه های دارای cip بهره مند شوید.

  نویسنده: نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد