شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

جدیدترین نماد تهران؛ پل طبیعتجدیدترین نماد تهران؛ پل طبیعت

تهران مکان های دیدنی وگردشگری بسیاری دارد که بسیاری از ما ممکن است آن ها را دیده باشیم. یکی از جدیدترین جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت می باشد. گل بلیت به شما می گوید که این پل به چه شکل و با چه هدفی راه اندازی شده. پل طبیعت تهران برای عبور و مرور افراد و بر روی بزرگراه شهید مدرس در سال 1393 ساخته شده است. این پل به دلیل عظیم بودن سازه اش یکی از جاذبه های جدید گردشگری شهر تهران محسوب می شود.


بیشتر بخوانید: 10 جاذبه گردشگری تهران


طراحی این پل بازدیدگنندگان را به یاد معماری ایرانی و پل خواجو می اندازد و به شکل یک درخت طراحی شده. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید این پل پس از منتخب شدن در مسابقه ای جهت بهبود و حفظ محیط زیست ساخته شد.

پل-طبیعت-تهران

پل طبیعت دو بوستان طالقانی و آب وآتش را به یکدیگر متصل کرده و به این جهت طبیعت نامگذاری شده است.

اگر قصد داشتید به این پل سر بزنید؛ بازدید از کافی شاپ، رستوران، کافه گالری و... که بر روی این پل تعبیه شده است را از دست ندهید. این پل از سال 92 تاکنون جوایز متعددی بین المللی و کشوری به لحاظ برترین سازه فولادی کشور، برترین پل شهری، معماری، نوآوری و... برنده شده است. معماران این پل لیلا عراقیان، سحر یاسایی و علیرضا بهزادی می باشند که به دلیل این طراحی خاص به سرعت شناخته شدند. از دیگر کارهای لیلا عراقیان می توان به بازسازی استادیوم بی سی پلیس در ونکوور کانادا و طراحی آمفی تئاتر بوستان آب و آتش اشاره کرد. اگر قصد دارید بر روی این پل قدم بزنید و به تهران سفر کنید؛ می توانید جهت خرید بلیط ارزان هواپیما، قطار و اتوبوس به سایت گل بلیط مراجعه کنید.

 

نویسنده: نوشین ذاکری


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد