شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

جاذبه های گردشگری استان خراسان شمالیجاذبه های گردشگری استان خراسان شمالی

منطقه نمونه ملی بابا امان بجنورد :

تفرجگاه معروف «باباامان» در 10 كیلومتری شمال شرقی بجنورد و در حاشیۀ جاده اصلی بجنورد- مشهد واقع شده است. این گردشگاه با پارك جنگلی و استخرهای دیدنی ­اش همواره مسافران بسیاری را برای رفع خستگی به خود جذب كرده است. در بابا امان چشمه­ای وجود دارد که از دل صخره می ­جوشد و آب آن به استخرهایی می ریزد كه با اختلاف سطح ساخته شده تا آبشار های مصنوعی تولید کند. هوای لطیف و شب های دل انگیز و زیبای بابا امان هرگردشگری را به سوی خود جذب می كند.

بابا-امان-بجنوردآبشـار حمید :

روستای حمید در 7 كیلومتری شرق بجنورد واقع شده است. در جنوب روستا، دره تنگ با صخره های عظیم قرار دارد و در انتهای دره به فاصله حدود 2 كیلومتر از روستای حمید آبشاری به ارتفاع 25 متر دیده می شود. آب آبشار از روستای آبچور سرچشمه می گیرد. روستا و آبشار حمید همواره به عنوان مکانی تفریحی مورد توجه ورزشكاران كوهنورد و خانواده ها بوده است.


بیشتر بخوانید: 13 مکان پربازدید ایران


دره چنـاران :

دره چناران یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خراسان شمالی، در 12 كیلومتری شرق بجنورد قرار دارد و از محل روستای بابا امان شروع می شود. درون دره، باغ های میوه و تاكستان ها و كشتزارهای صیفی جات و درختان كهنسال گردو به فراوانی دیده می شود. وجوده جاده آسفالته و رودخانه دائمی كه در میان دره جاری است به زیبایی آن افزوده است.

دره مهنـان :

در كیلومتر 18مسیر جاده بجنورد - اسفراین و بعد از پارك طبیعی بش قارداش دره مهنان قرار دارد. این دره به دلیل سهولت دسترسی و بهره مندی از درختان انبوه، رودخانه و چشمه های آب قابل شرب همواره پذیرای مسافران و گردشگران بوده است. چشمه معروف مهنان كه در قسمت انتهای دره داریان روستان مهنان قرار دارد یكی از پر آب ترین چشمه های منطقه است كه وجود درختان كهنسال چنار و بقایای آسیاب آبی در اطراف آن برای گردشگران جالب توجه است.

دره بـازخانه :

یكی از آبادترین و زیباترین دره های اطراف بجنورد دره بازخانه است كه از روستای درصوفیان واقع در جنوب شرقی بجنورد آغاز می گردد. چشمه های متعدد آب و باغ های میوه و درختان گردو از مشخصات اصلی این مسیر است.


خراسان شمالیطبیعت گردی
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد