شکیبا باشید لطفا شکیبا باشید

لیستی از بدترین فرودگاه های جهانلیستی از بدترین فرودگاه های جهان

صف های طولانی بازرسی، رفتارهای بی ادبانه مامورین و کارکنان فرودگاه، رفت و آمد بیش از اندازه ماشین ها در خطوط پرواز، اینترنت بسیار ضعیف؛ لیستی از خصوصیات بدترین فرودگاه های دنیا به حساب می آیند. مهم نیست به کجا سفر کرده اید احتمالا یکی یا همه موارد غیرمتعارف بالا را در یکی از سفرهای خود تجربه کرده اید. این فوق العادس که سوار وسیله نقلیه ای بشیم که می تونه در عرض چند ساعت از روی اقیانوس ها عبور کنه، اما سوار شدن به این وسیله نقلیه ممکن است بعضی اوقات ما را دچار دردسرهایی کند که باید نسبت به آنها صبور باشیم. ما در این مطلب قصد داریم لیستی از 10 فرودگاه دنیا که به بدترین ها معروف شدن رو براتون بنویسیم؛ پس هر وقت گذرتون به این فرودگاه ها افتاد میزان صبرتون رو بیشتر کنید.

10- فرودگاه Paris Beauvais-Tille پاریس، فرانسه

این فرودگاه 10 سال پیش به طور موقت برای کنترل جمعیت فرودگاه اصلی ساخته شد، ولی تا الان هیچ نشانه ای از بازسازی در آن دیده نمی شود و مسافران با یک انبار کالا مواجه خواهند شد. سایت SleepingInAirports این فرودگاه رو به دلیل کمبود صندلی، پاکیزگی و رفتار کارکنان آن، در لیست بدترین فرودگاه های سراسر اروپا قرار داده است. همینطور موقعیت فرودگاه نیز مشکل دارد و حدود دو ساعت تا مرکز شهر فاصله دارد. و باید خیلی خوش شانس باشید تا بتونید به وای فای رایگان فرودگاه متصل بشید. یک مسافر ناراضی در انتقاد خود نوشته: "فرودگاه پاریس بواویس-تیل ، هفتمین طبقه جهنم در روی زمین می تونه باشه"

9- فرودگاه  Islamabad Benazir Bhutto، پاکستان

فرودگاه اسلام آباد در سال 2014 لقب بدترین فرودگاه رو به خود گرفت ولی در سال 2015 یک قدم به جلو برداشت و در نقطه نهم لیست جای گرفت اونم به دلایل زیر: افتتاح یک سالن جدید، ارتقا سرویس بهداشتی ها و افزایش تعداد فروش بلیط ها برای مسافران.

Islamabad-airport

البته پاکیزگی در این فرودگاه هنوز بصورت یک معضل پابرجاست و فساد نیز بسیار گسترده است.

8- فرودگاه Ho Chi Minh City Tân Sơn Nhất ، ویتنام

عدم پاکیزگی، ضعیف بودن اینترنت،کمبود و گران بودن رستوران ها را می تونیم جز معمولی ترین ایرادات این فرودگاه در نظر بگیریم اما دلیل اصلی که موجب شده این فرودگاه در لیست بدترین فرودگاه ها قرار بگیره فساد بسیار گسترده مخصوصا در قسمت گمرک و گرفتن رشوه توسط مامورین آن است.

7- فرودگاه Kabul Hamid Karzai، افغانستان

 

با توجه به آشفتگی های این کشور تعجب آور نیست که این فرودگاه در لیست بدترین ها قرار بگیرد.

 

Kabul-airport

SleepingInAirports در بررسی های خود می گوید بخش بین المللی فرودگاه توسعه یافته است اما بخش پروازهای داخلی همچنان دارای مشکلاتی می باشد و با شکایات فراوانی روبروست. به طور کلی عدم پاکیزگی، عدم ارائه تسهیلات و راحتی عمومی و رفتار کارکنان جز مواردی هستند که مسافرها نسبت به آنها ناراضی بودند.

6- فرودگاه  Port au Prince Toussaint Louverture، جزیره هاییتی

به نظر می رسد در این فرودگاه بازسازی ها در راه هستند، ولی مسافران همچنان از عدم پاکیزگی سرویس های بهداشتی، گرما و کارکنان غیر قابل اعتماد شکایت دارند. طبق توصیه های مسافران بهتر هستش که وسایل ارزشمندتان را همیشه همراه خود داشته باشید و مراقب آنها باشید.

Port-au-Prince-airport

همچنین در هنگام ورود به این فرودگاه آمادگی روبرو شدن با باربرهای پرخاشگر و عصبانی رو داشته باشید.

5- فرودگاه Caracas Simón Bolívar، ونزوئلا

SleepingInAirports توقف دراین فرودگاه را بسیار خسته کننده، بی نظم و ناراحت کننده نامیده است، هرچند اگر توقف شما بسیار کوتاه باشد. بازهم در این فرودگاه نمی توانید صندلی خالی برای نشستن، غذای با کیفیت و سرویس بهداشتی های تمیز پیدا کنید. اگر شما از این فرودگاه بعنوان یک فرودگاه میانبر استفاده می کنید و برای چندین ساعت قرار است در آنجا بمانید، پیشنهاد می کنیم حتما از یکی از دو اتاق استراحت فرودگاه که در ازای پرداخت وجه می توانید رزرو کنید؛ استفاده کنید. حداقل شاید استفاده از اینترنت رایگان درد شما را تسکین دهد.

4- فرودگاه Tashkent، ازبکستان

رسیدن به گیت خودتون احتمالا یکی از خوشایند ترین اتفاقات در این فرودگاه هستش، نبرد اصلی رسیدن به آن است. فرودگاه تاشکند از نظر بازرسی و امنیت بسیار بالاست و هیچ کنترل جمعیتی در آن وجود ندارد. می توان گفت به معنای واقعی برای رسیدن به گیت خود باید از میان ازدحامی از جمعیت عبور کنید و باید تبدیل به یک مسافر دفاعی شوید.

3- فرودگاه Kathmandu Tribhuvan، نپال

وقتی وارد این فرودگاه می شوید بیشتر بنظر می آید به یک ایستگاه اتوبوس وارد شده اید . این فرودگاه با توجه به پیشرفتهایی که داشته باز هم در لیست بدترین فرودگاه ها قرار دارد.

2-  فرودگاه  Jeddah King Abdulaziz، عربستان سعودی

طبق بررسی ها و گزارشات این فرودگاه به دلیل هرج و مرج و شلوغی و بی نظمی در لیست ما قرا دارد. سیگار کشیدن مسافران در اماکن عمومی، بوی بسیار نامطبوع سرویس بهداشتی ها و وجود ماموران مهاجرت که به جای چک کردن پاسپورت های مسافران مشغول به کارهای شخصی و چک کردن موبایل می باشند که باعث به وجود آمدن صف های طولانی می شود.

Jeddah-airport

در فرودگاه جدید که در سال 2016 ساخته شده این مشکلات برطرف گردیده و فقط در زمان عوض شدن شیفت ماموران کمی هرج و مرج به وجود می آید که قابل رفع شدن است.

1 - فرودگاه Port Harcourt، نیجریه

تقریبا هیچ صندلی ای برای نشستن در این فرودگاه پیدا نخواهید کرد در واقع یک چادر بعنوان سالن اصلی استفاده می شود، وضعیت تهویه هوا بسیار نامطبوع می باشد. ارتقا در این فرودگاه به معنی ساخته شدن دیوار و پنجره واقعی به جای چادر می باشد اما بقیه امکانات غیر ممکن است. این موضوع فرودگاه Port Harcourt ، در رتبه اولین و بدترین فرودگاه لیست ما قرار می دهد.  

 

منبع:cheatsheet.com

مترجم: مژده ندمائی


هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی امارات
تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس بینالود پرواز شرق می باشد و استفاده از اطلاعات آن بدون عنوان نام سایت پیگرد قانونی دارد