جاذبه های گردشگری استان خراسان شمالی

جاذبه های گردشگری استان خراسان شمالی

منطقه نمونه ملی بابا امان بجنورد :

تفرجگاه معروف «باباامان» در 10 كیلومتری شمال شرقی بجنورد و در حاشیۀ جاده اصلی بجنورد- مشهد واقع شده است. این گردشگاه با پارك جنگلی و استخرهای دیدنی ­اش همواره مسافران بسیاری را برای رفع خستگی به خود جذب كرده است. در بابا امان چشمه­ای وجود دارد که از دل صخره می ­جوشد و آب آن به استخرهایی می ریزد كه با اختلاف سطح ساخته شده تا آبشار های مصنوعی تولید کند. هوای لطیف و شب های دل انگیز و زیبای بابا امان هرگردشگری را به سوی خود جذب می كند.

بابا-امان-بجنوردآبشـار حمید :

روستای حمید در 7 كیلومتری شرق بجنورد واقع شده است. در جنوب روستا، دره تنگ با صخره های عظیم قرار دارد و در انتهای دره به فاصله حدود 2 كیلومتر از روستای حمید آبشاری به ارتفاع 25 متر دیده می شود. آب آبشار از روستای آبچور سرچشمه می گیرد. روستا و آبشار حمید همواره به عنوان مکانی تفریحی مورد توجه ورزشكاران كوهنورد و خانواده ها بوده است.


بیشتر بخوانید: 13 مکان پربازدید ایران


دره چنـاران :

دره چناران یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خراسان شمالی، در 12 كیلومتری شرق بجنورد قرار دارد و از محل روستای بابا امان شروع می شود. درون دره، باغ های میوه و تاكستان ها و كشتزارهای صیفی جات و درختان كهنسال گردو به فراوانی دیده می شود. وجوده جاده آسفالته و رودخانه دائمی كه در میان دره جاری است به زیبایی آن افزوده است.

دره مهنـان :

در كیلومتر 18مسیر جاده بجنورد – اسفراین و بعد از پارك طبیعی بش قارداش دره مهنان قرار دارد. این دره به دلیل سهولت دسترسی و بهره مندی از درختان انبوه، رودخانه و چشمه های آب قابل شرب همواره پذیرای مسافران و گردشگران بوده است. چشمه معروف مهنان كه در قسمت انتهای دره داریان روستان مهنان قرار دارد یكی از پر آب ترین چشمه های منطقه است كه وجود درختان كهنسال چنار و بقایای آسیاب آبی در اطراف آن برای گردشگران جالب توجه است.

دره بـازخانه :

یكی از آبادترین و زیباترین دره های اطراف بجنورد دره بازخانه است كه از روستای درصوفیان واقع در جنوب شرقی بجنورد آغاز می گردد. چشمه های متعدد آب و باغ های میوه و درختان گردو از مشخصات اصلی این مسیر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *